Losandželosas «Lakers» ar drošu panākumu sāk NBA finālsēriju

Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) fināla pirmajā mačā trešdien Losandželosas "Lakers" ar 116:98 pieveica Maiami "Heat", liecina līgas informācija. Čempionu gredzenu izcīnīšanai nepieciešamas četras uzvaras.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Entonijs Deiviss, kurš sameta 34 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles un bloķēja trīs pretinieku metienus. Tikmēr Lebronam Džeimsam pietrūka viena rezultatīva piespēle, lai divciparu rādītājus sasniegtu trīs statistikas ailītēs. Viņš sameta 25 punktus izcīnīja 13 bumbas zem groziem.

Savukārt "Heat" komandā Džimijs Batlers izcēlās ar 23 punktiem. Tikmēr uz maiņu nākušais Kendriks Nuns izcēlās ar 18 punktiem, turklāt viņam esot laukumā, "Heat" guva par astoņiem punktiem vairāk nekā ielaida. Arī Kellijs Oliniks, kurš guva vien četrus punktus, deva pienesumu komandas sniegumā, jo viņa spēlētājās 18 minūtēs, Maiami klubs guva par 14 punktiem vairāk nekā ielaida.

Spēli pārliecinošāk iesāka "Heat", kuri pirmās ceturtdaļas vidū bija vadībā ar 13 punktu pārsvaru. Ceturtdaļas izskaņā gan "Lakers" prata izvirzīties vadībā, un otrajā puslaikā viņu pārsvars sasniedza pat 32 punktus. Pēdējās 12 minūtēs "Heat" atstatumu prata sadeldēt, bet reālas briesmas "Lakers" komandai radīt nespēja.

Otrā sērijas spēle paredzēta piektdien.

Jau ziņots, ka Austrumu konferences finālā Maiami "Heat" ar 4-2 pieveica Bostonas "Celtics", savukārt Losandželosas "Lakers" ar 4-1 pārspēja Denveras "Nuggets".

NBA sezona pēc pārtraukuma atsākās jūlija izskaņā, spēlētājiem atrodoties un spēlējot vīrusa drošā "burbulī" Orlando Disneja pasaules sporta kompleksā.