Lietuva pagarinājumā sasniedz Eiropas basketbola čempionāta pusfinālu

Eiropas čempionātā (EČ) basketbolā Lietuvas izlase trešdien Lillē (Francija) ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 95:85 papildlaikā uzveica Itālijas valstsvienību, liecina rīkotāju informācija. Lietuva piektdien pusfinālā spēlēs pret Serbiju, kas iepriekš trešdien ar 89:75 uzveica Čehiju. Savukārt otrā pusfināla pārī ceturtdien spēkosies Spānija un Francija. Šajā turnīrā Serbija un Francija vēl nav zaudējušas.

Uzvarētāju labā Jons Valančūns guva 26 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas, Jons Mačulis sameta 19 punktus un izcīnīja 10 bumbas pie groziem, savukārt Mants Kalnietis pievienoja 14 punktus un atdeva 11 rezultatīvas piespēles. Itālijas izlases rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Andrea Barnjani, 18 sameta Marko Belinelli, bet 17 sameta Danilo Galinari.

Grupu turnīru Lietuva aizvadīja Rīgā, kur izcīnīja četras uzvaras piecos mačos. Izdevās uzvarēt Ukrainu ar 69:68, Latviju ar 68:49, Igauniju ar 64:64 un Čehiju papildlaikā ar 85:81, taču zaudējums piedzīvots pret Beļģiju ar 74:76. Astotdaļfināla mačā Lillē lietuvieši ar 85:81 pārspēja Gruziju.

Itālija grupu turnīru aizvadīja Berlīnē, kur guva trīs uzvaras piecās spēlēs. Izdevās uzveikt Islandi ar 71:64, Spāniju ar 105:98 un Vāciju ar 89:82, taču zaudējumi piedzīvoti pret Turciju ar 87:89 un Serbiju ar 82:101. Astotdaļfināla mačā Lillē itāļi ar 82:52 pārspēja Izraēlu.

Izslēgšanas spēlēs iekļuva pa četrām labākajām komandām no četrām grupām. EČ finālturnīra otrais posms Lillē notiks līdz 20.septembrim. Eiropas čempioni finālisti uzreiz kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet 3. līdz 7.vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase ceturtdaļfinālā ar 73:66 uzveica Slovēniju, bet otrdien ar 70:84 ceturtdaļfinālā piekāpās Eiropas čempionei Francijai. Valstsvienība ceturtdien plkst. 17 pēc Latvijas laika spēlēs pret Grieķiju. Šī mača uzvarētājs nodrošinās vietu Riodežaneiro olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, savukārt zaudētājs piektdien cīnīsies par 7.vietu.