Lielbritānijas sieviešu basketbola izlases uzvara pār Ukrainu nodrošina Latvijai astotdaļfinālu

Lielbritānijas sieviešu basketbola izlase svētdien ar 68:54 uzvarēja Ukrainu Eiropas čempionāta spēlē, nodrošinot Latvijas dāmām iekļūšanu turnīra astotdaļfinālā neatkarīgi no spēles Latvija – Spānija rezultāta, liecina organizatoru informācija.

Pirmajā puslaikā Lielbritānijas izlase bija pārliecinošā vadībā, pirmajā ceturksnī iekrājot piecu punktu pārsvaru, kuru līdz pārtaukumam palielināja līdz 11.

Taču trešo trešdaļu anglietes aizvadīja katastrofāli slikti, ļaujot ukrainietēm trešdaļas beigās pat izvirzīties vadībā, tiesa gan, ar minimālu pārsvaru. Izšķirošās ceturtdaļas ievadā britu sportistes spēja saņemties un atjaunot pārsvaru uz tablo, ātri vien panākot atkal desmit punktu pārsvaru, un turpināja to palielināt.

Latvijas basketbolistes līdz šim bija cietušas zaudējumu spēlē pret Lielbritāniju, bet guvusi uzvaru pār Itāliju. Lai iekļūtu turnīra astotdaļfinālā Latvijas basketbolistēm bija jābūt vismaz trešajā vietā savā apakšgrupā, un, tā kā Ukraina nav guvusi nevienu uzvaru šajā turnīrā, tad turnīra turpinājums nu latvietēm ir garantēts.

Svētdien Latvijas sieviešu izlase tiksies ar spēcīgo Spānijas izlasi.