Līderus taupījušajai U-20 izlasei uzvaru sērija EČ beidzas pret francūžiem

Spēkus ceturtdaļfināla cīņai trešdien pietaupījusī Latvijas U-20 izlase Tallinā ar 74:79 piekāpās Francijas basketbolistiem pēdējā spēlē F grupā Eiropas čempionātā (EČ), informēja rīkotāji. Latvijas izlasei pārtrūka sešu uzvaru sērija, taču komandai jau iepriekš bija garantēta pirmā vieta grupā.

Ceturtdaļfinālā Latvijas basketbolistus piektdien gaidīs tikšanās ar Melnkalni, kas ierindojās 4.vietā E grupā. Galvenā trenera Artūra Štālberga vadītajā Latvijas izlasē cīņā pret francūžiem tika pietaupīti ierastie komandas līderi.

Pēdējā grupas spēlē Pēteris Rēķis īzcēlās ar 16 gūtiem punktiem, bet 12 punkti bija Andreja Gražuļa rēķinā.

Latvijas basketbolisti tuvāk pēdējās ceturtdaļas beigām sarīkoja spraigu pakaļdzīšanos, lai gan sešas minūtes pirms cīņas izskaņas vēl bija iedzinējos ar 16 punktu deficītu (72:56). Savukārt 17 sekundes pirms beigu svilpes Latvija sāncenšiem zaudēja vairs tikai divus punktus (74:76), tiesa, uzvaras izcīnīšanai laika vairs nepietika.

Septiņās spēlēs divās grupu kārtās Latvija guva sešas uzvaras. Četras uzvaras četrās spēles tika izcīnītas pirmajā grupu kārtā, bet otro kārtu Latvijas basketbolisti sāka ar panākumiem pret Slovēniju un Itāliju. Pirmajā grupu kārtā Latvijas izlase pārspēja Izraēlu, Krieviju, Bulgāriju un Spāniju.

Pa četrām labākajām otrās kārtas divu grupu komandām cīņu par medaļām turpinās ceturtdaļfinālos. Par vietu pusfinālā Turcija spēlēs pret Krieviju, Grieķijas izlase mērosies spēkiem ar Spāniju, savukārt Lietuva spēlēs pret Itāliju. Ja Latvijas basketbolisti tiks pusfinālā, viņu pretinieki būs uzvarētāji no Grieķijas un Spānijas pāra.

Finālspēles turnīrā risināsies svētdien.