Sporta ziņas

Pasaules čempionāta rallijkrosā nākotne miglā tīta

Sporta ziņas

Latvijas vīru hokeja izlase šodien aizvadīs pirmo šī gada treniņu Boba Hārtlija vadībā

Leģendārā TTT meistarkomanda svin 60 gadu jubileju

Leģendārais sieviešu basketbola klubs TTT svin 60 gadu jubileju

Pirmdien jubileja Latvijas sieviešu basketbola vēsturiski slavenākajam klubam TTT, kas svin savu 60 gadu pastāvēšanas gadskārtu. Gadu gaitā panākumu nav trūcis, un TTT meiteņu sniegums atmiņā palicis daudziem.

“TTT Rīga” vārds sieviešu basketbolā liekus komentārus neprasa. Komanda ir Latvijas sieviešu basketbola flagmanis, kas daudzus gadus dominēja Eiropas basketbolā. TTT stāsts sākās tieši pirms 60 gadiem.

Rīgas TTT tika dibināts kā basketbola klubs “Daugava”, taču par kluba dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1958.gada 5.novembris, kad Tramvaju un trolejbusu tresta telpās tika atvērta sporta zāle, kurā klubs aizvadīja treniņus. No vietas, kur atradās komandas pirmā zāle, arī veidojusies abreviatūra TTT.

Komandas straujie panākumi iespiedušies atmiņā arī ar sportu nesaistītu profesiju pārstāvjiem. Savās atmiņās par TTT  komandu ar Latvijas Radio dalījās aktieris Varis Vētra: “Man bija četri vai pieci gadi, tas bija apmēram 1959. gadā, kad mans tētis mani veda šad tad uz basketbolu. Tas es atceros TTT sporta zālē, tajā, kas atradās Klijānu ielā, tur spēlēja TTT, un es atceros, ka viņas parasti uzvarēja.”

Kad pats Vētra spēlēja jaunatnes izlasē, tad nācās spēlēt ar Rīgas TTT sastāvu, kuras kapteine bija Tamāra Hendele. “Es atceros tādu paradoksu, ka mēs spēlējām ar viņām un sākumā mēs uzvarējām,

un tad pēkšņi vienā brīdī tās meitenes šarmanti sāka ar mums koķetēt, un mēs vairs nevarējām paspēlēt,” smejoties atmiņās dalījās aktieris.

Gadu gaitā saistība ar Latvijas sieviešu basketbola slavenāko komandu bijusi ļoti daudziem cilvēkiem, taču Nacionālā teātra aktierim Jurim Lisneram šis klubs, ļoti iespējams, ir nedaudz īpašāks kā daudziem citiem. Proti, viņa sieva ir viena no Rīgas TTT zelta meitenēm Līga Lisnere, agrāk Grīnberga. Aktieris atceras, ka vienu brīdi rīdzinieces bija ne tikai Eiropas, bet visas pasaules stiprākā komanda.

Tik tiešām, TTT uzvaras krāja vienu pēc otras. Mūsdienu FIBA Eirolīga ir pielīdzināma Eiropas čempionvienību kausam, kurā TTT savulaik uzvarēja 18 reizes, turklāt 12 no tām bija pēc kārtas.

TTT Eiropas sieviešu basketbolā dominēja sešdesmitajos un septiņdesmitajos   gados, 18 čempiontituli un 12 tituli pēc kārtas joprojām ir Eirolīgas rekordi, un tos kādai komandai pārspēt mūsdienu basketbolā būs teju neiespējami. Šo rekordu dēļ TTT meistarkomanda iekļauta Ginesa rekordu grāmatā un tā atzīta par 20.gadsimta labāko sieviešu basketbola komandu.

Kluba dominance neapšaubāmi iedvesmoja sportot arī tā laika jauno paaudzi, piemēram, Zinti Ekmani, kurš ieguvis olimpisko bronzu bobslejā un bija Latvijas karognesējs 1994.gada ziemas olimpiskajās spēlēs Lillehammerē.

“Es jutos lepns par nāciju, neskatoties uz to, ka mēs bijām citā valstī, es biju lepns par savējiem,” Rīgas TTT panākumus izraisītās emocijas atcerējās Ekmanis, kurš nenoliedza, ka meiteņu un arī citu sportistu panākumi iedvesmojuši arī viņu.

Lai arī TTT pēdējais tituls Eiropas spēcīgākajās klubu sacensībās tika iegūts tālajā 1982.gadā, šīs komandas vārds uz mūžīgiem laikiem ierakstīts basketbola vēsturē kā viena no visu laiku dominējošākajām komandām sporta veida vēsturē. Arī šobrīd “TTT Rīga” no Eiropas klubu skatuves nekur nav pazudusi un gatavojas kārtējai cīņai šī gada Eirolīgas sacensībās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti