LBS prezidents Voins: Finanšu līdzekļi tērēti Latvijas basketbolam

Visi rēķini, kurus bijušais Latvijas Basketbola savienības (LBS) izlašu direktors Māris Jučmanis iesniedzis LBS novēloti, bija par pakalpojumiem, kas izmantoti izlases vajadzībām,” pirmdien preses konferencē pēc LBS valdes un vēlāk arī padomes sēdes atzina LBS prezidents Valdis Voins. Līdz ar to var uzskatīt, ka domstarpības starp Jučmani un LBS ir atrisinātas.

Voins gan nenoliedza, ka direktora darbā ir bijušas kļūdas un problēmas, kas saistītas ar informācijas sniegšanu. Taču visi līdzekļi izmantoti Latvijas basketbola labā. Viņš gan nenoliedza, ka valdes locekļu vidū nav bijusi vienprātība.

Runājot par Jučmaņa teikti, ka Voins viņam atvainojies, LBS prezidents pastāstīja, ka tiešām ir atvainojies, bet par to, ka rakstījis viņam vēstuli asā tonī.

Valde izskatījusi arī otru sasāpējušo jautājumu par īsziņām, kurās it kā LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps prasījis Jučmanim “aizskaitīt atpakaļ” valsts prēmiju par Latvijas izlases uzvaru Eiropas čempionātā 3x3 basketbolā, kas piešķirta Jučmanim kā izlases tehniskajam menedžerim. Voins norādīja, ka šajā jautājumā netapa skaidrs, kurš kuram sūtījis īsziņas un kuras no tām bijušas joks.

Šo lietu izskata Valsts policija, un, ja likumsargi atradīs pārkāpumus, tad LBS vēlreiz skatīs šo jautājumu, uzsvēra Voins. Valde norādījusi Šnepam uz nepareizu komunikāciju, kas radījusi problēmas basketbola tēlam, kā arī uz nepieciešamību uzlabot finanšu kontroli attiecībā uz darbinieku rēķinu iesniegšanas un apmaksas kārtību.

Tikmēr Šneps norobežojās no komentāriem šajā jautājumā, norādot, ka nekomentēs situāciju, kamēr notiek izmeklēšana, bet attiecībā uz savu darbību atzina, ka pieļāvis kļūdas gan komunikācijā, gan arī finanšu kontrolē.  

Šneps uzsvēra, ka negrasās atkāpties no amata, kamēr notiek izmeklēšana, jo uzskata, ka ir daudz paveicis deviņu gadu laikā basketbola labā, un negribētu zaudēt galvu šādā situācijā.

Sasāpējušos jautājumus pirmdien skatīja arī LBS padome, kuras priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars pastāstīja, ka padome kopā sanāks 23. aprīlī, lai uzklausītu LBS prezidentu un valdi par to, kādi uzlabojumi ir veikti un kādā veidā tiek risināti tie problemātiskie jautājumi, kādi bijuši līdz šim, tostarp arī jautājums par jaunu personu, kas uzņemsies atbildību par finanšu kontroli. Bondars uzsvēra, ka problēmas komunikācijā bijušas galvenās, kādēļ izveidojusies šāda situācija.

KONTEKSTS:

Bijušais Latvijas izlašu direktors Jučmanis iepriekš informēja, ka LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps viņam prasījis atdot Basketbola savienībai valsts prēmiju. Ar sūdzību par izspiešanu un šantāžu Jučmanis vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), kas lietu novirzīja Valsts policijai. Savukārt LBS vainoja Jučmani apmēram 53 000 eiro pārtēriņā, strādājot basketbola izlašu direktora amatā.

Valsts prēmija par Latvijas izlases uzvaru Eiropas čempionātā 3x3 basketbolā Jučmanim piešķirta pērnā gada beigās kā izlases tehniskajam menedžerim. Jučmanis pauda, ka Šneps viņam stāstījis par ierastu praksi prēmiju "aizskaitīt atpakaļ", paturot sev nelielu procentu. Jučmanis par šādu praksi dzirdējis pirmoreiz.

Šneps kategoriski norobežojās no apgalvojumiem, ka Jučmanim prasīts atdot prēmiju. Sešus gadus Jučmanis bija izlašu direktors, un pārtēriņi bija viņam hroniski, sacīja LBS ģenerālsekretārs.

Jau pirms vairāk nekā gada LBS nolemts no Jučmaņa šķirties, un uz vīriešu izlases direktora amatu rīkots konkurss. Taču pēc valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska lūguma nemainīt personālu un komandas mikroklimatu sekoja lēmums atstāt pašlaik bērna kopšanas atvaļinājumā esošo Jučmani amatā līdz 2017.gada Eiropas čempionāta beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt