LBL izslēgšanas mačos tiesneši varēs izmantot videoatkārtojumus

Latvijas Basketbola līgas (LBL) klubu pārstāvju sanāksmē pēc Latvias Basketbola savienības (LBS) Tiesnešu komisijas ierosinājuma tika akceptēta videoatkārtojumu izmantošana tiesnešu lēmumu pārbaudīšanai strīdīgās situācijās izslēgšanas turnīra spēlēs, informēja LBS.

Tā kā atbilstoša speciālā aparatūra daudzās sporta zālēs nav uzstādīta, tiesneši drīkstēs izmantot "Best4sport TV" vai LTV7 tehnisko palīdzību.

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) noteikumi paredz, ka tiesneši var izmantot videoatkārtojumus ceturtdaļas vai pagarinājuma beigās: lai noteiktu, vai precīzais metiens no spēles tika izpildīts pirms ceturtdaļas vai pagarinājuma beigām; lai noteiktu, cik daudz laika jāpaliek uz tablo, ja metiena izpildītājs izkāpis ārpus laukuma, ja fiksēts 24 sekunžu pārkāpums, ja fiksēts 8 sekunžu pārkāpums, ja pirms spēles beigām fiksēts noteikumu pārkāpums.

Kad 4.ceturtdaļā vai jebkurā pagarinājumā uz tablo palikušas 2:00 minūtes vai mazāk: lai noteiktu, vai precīzs metiens izdarīts pirms spēles laika vai 24 sekunžu limita beigšanās; lai noteiktu, vai metiens no spēles izdarīts pirms jebkāda noteikumu pārkāpuma fiksēšanas; lai noteiktu, no kura spēlētāja bumba atstājusi laukumu.

Spēles laikā: lai noteiktu, vai precīzs metiens bijis divu vai trīs punktu vērtībā; lai noteiktu, kāds spēles laiks jāatjauno, ja tehnisku iemeslu dēļ pārstājis darboties spēles laika un/vai 24 sekunžu tablo; lai noteiktu spēlētāju, kuram jāizpilda soda metieni; lai pēc kautiņa noteiktu komandu dalībnieku iesaisti.

Pirms video noskatīšanās galvenajam tiesnesim jāpieņem lēmums un tas jāpaziņo komandām. Ja videoieraksts neapstiprina tiesneša lēmuma pareizību, lēmumu drīkst mainīt.

Jau ziņots, ka ceturtdaļfinālā spēkosies "Liepāja/Triobet" ar "Barons/LDz" un "Jūrmala/Fēnikss" ar BK "Jēkabpils". Ceturtdaļfinālā sērija ilgs līdz vienas komandas trim uzvarām.

BK "Ventspils" un "VEF Rīga" jau nodrošinājušas vietu pusfinālā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti