Sporta ziņas

"Nedēļas nagla" sportā: Šaha kaleidoskopā Tāla jubileja, cīņa par pasaules čempiona troni

Sporta ziņas

"Nedēļas nagla" sportā: Florbols svin svētkus pasaules čempionātā Rīgā

LBS savas 93.gadadienas priekšvakarā godina labākos 2016.gadā

Laureāti saņem balvas «basketbola Spēlmaņu naktī»

Organizācijas 93. gadadienas priekšvakarā Latvijas Basketbola savienība (LBS) apbalvoja aizvadītās sezonas labākos 11 nominācijās. Nosacītajā "basketbola Spēlmaņu naktī" klātienē gan balvas saņēma vien divas trešdaļas laureātu, jo daudzi bija aizņemti ar tiešo darba pienākumu pildīšanu savos klubos. 

LBS ikgadējā svinīgajā pasākumā tika pasniegtas balvas aizvadītās sezonas labākajiem, septiņiem laureātiem saņemot simboliskās Zelta kedas. Balvas saņēma Gada basketboliste Anete Šteinberga, Gada jaunatnes treneris Ainārs Čukste, Gada tiesnesis Oļegs Latiševs, Gada cerība Rihards Lomažs, Gada 3x3 basketbolists Mārtiņš Šteinbergs, Gada seniors Jānis Jaunzems, kā arī nominācijas Gada ieguldījums basketbolā uzvarētāji - dokumentālās filmas “Sestais spēlētājs” veidotāji Dzintars Dreibergs un Rihards Olmanis.

Vēl četri laureāti – Gada spēlētājs Kristaps Porziņģis, Gada treneris Roberts Štelmahers, Gada ratiņbasketbolists Kārlis Podnieks un Gada piemērs Jānis Strēlnieks - balvas saņems pēc atgriešanās no ārzemēm kādas valstsvienības spēles laikā.

LBS prezidents Valdis Voins nešaubās, ka gada balvu pasākums ir arī nozīmīgs ieguldījums basketbola nākotnē, jo dod pozitīvu stimulu spēlētājiem palīdzēt izlasei, kas nav komercuzņēmums, tādēļ materiālu atlīdzību basketbolistiem neparedz. Viņš arī atgādināja, ka balvas basketbolā pasniedz par iepriekšējo sezonu, nevis kalendāro gadu. 

Basketbola Gada balvas tradīciju LBS sāka 2012.gadā. Kopš 2013. gada pēc sezonas rezultātiem tiek nosaukti Gada balvas ieguvēji 11 nominācijās. Vairākās nominācijās labākos nosaka dažādu balsojumu kopums.

Gandrīz vienbalsīgi par Gada basketbolisti nosauktā Šteinberga nule kā palīdzēja Latvijas sieviešu izlasei kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram. Viņas pārstāvētais Čehijas klubs ļāva basketbolistei uzkavēties Rīgā balvas saņemšanai, kamēr liela daļa valstsvienības spēlētāju uzreiz pēc uzvaras pār Slovēniju devās uz saviem klubiem. 

Saprotams, ka balvu neieradās saņemt Porziņģis, kurš ceremonijas naktī devās laukumā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē. Karstas diskusijas izraisīja balvas pasniegšana pirms gada, kad par laureātu kļuva Jānis Strēlnieks. Taču būtiski, ka kandidātu izvērtēšanā tika ņemta vērā iepriekšējā sezona, kurā Porziņģis nespēlēja NBA un tik lielu panākumu viņam vēl nebija. Turpmāk pārskatāmā nākotnē šaubas par Porziņģa triumfu šajā nominācijā diez vai radīsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti