Latvijas–Igaunijas Basketbola līgā pārliecinoši triumfē «VEF Rīga». Būtiskākie brīži

"VEF Rīga" svētdien pārliecinoši ar 95:64 uzvarēja Hābnēmes "Viimsi" vienību, triumfējot Latvijas–Igaunijas Basketbola līgas finālā.

Finālspēlē rezultātīvvākais "VEF Rīga" rindās bija Džeilens Railijs, sametot 20 punktus, bet 16 punktus pievienoja Rons Karijs. Savukārt "Viimsi" rindās 17 punktus un 11 atlēkušās bumbas guva Tailers Robersons.

Čempionu apbalvošana

Jau no paša spēles sākuma "VEF Rīga" rādīja ātru un tehnisku basketbolu, izvirzoties vadībā. Pirmās ceturtaļas pusē rezultāta starpība jau bija desmit punkti – 14:4. 27:12 – ar šādu "VEF Rīga" pārliecinošu pārsvaru noslēdzās pirmā ceturtdaļa.

Pēc pārliecinošās pirmās ceturtdaļas “VEF Rīga” treneris Jevgeņijs Kosuškins norādīja, ka komanda kontrolē situāciju, un spēles turpinājumā ir svarīgi noturēt savu līniju.

Intervija ar Jevgeņiju Kosuškinu pēc 1. ceturtdaļas

"VEF" turpināja dominēt arī otrajā ceturtdaļā dodoties pārtraukumā ar komfortablu pārsvaru – 50:32.

Pēc pirmā puslaika "VEF" spēlētājs Artis Ate atklāja, ka komandas uzdevums bijis iesākt spēli agresīvi un neļaut pretiniekam mest no groza apakšas. Tas arī izdevies.

Saruna ar Arti Ati

"Es nesaprotu, kā "Viimsi" tika tik tālu," pēc divām aizvadītām ceturtdaļām teica Ukrainas galvenais treneris Ainārs Bagatskis, paužot sarūgtinājumu, ka spēlei nav intrigas. Igauņiem nekas nesanākot.

Sporta studija pēc puslaika

Trešajā ceturksnī "Viimsi" soli pa solītim sāka mazināt rezultāta starpību, trešo ceturtdaļu noslēdzot vien ar 15 punktu deficītu.

Pēc trešā ceturkšņa Kosuškins norādīja, ka “VEF” sāka spēlēt paviršāk. Viņš norādīja, ka noslēdzošajā ceturtdaļā jāspēlē agresīvām – nevar tikai dot skaistas piespēles un mest tālmetienus.

Kosuškins pēc 3. ceturtdaļas

Noslēdzošajā ceturtdaļā brīnumi nenotika – "VEF" turpināja pārliecinoši dominēt laukumā, neatstājot "Viimsi" nekādas cerības.

“Smags darbs atmaksājās, pēc spēles atzina Artis Ate, norādot, ka komanda ļoti cītīgi gatavojusies fināliem. “Džeki bija sakoncentrējušies un gribēja uzvarēt,” piebilda Ate.

Pēcspēles saruna ar Ati

Kristers Zoriks norādīja, ka “VEF Rīga” nekad nebija uzvarējusi šo turnīru, un nu beidzot tas noticis. Viņš arī uzslavēja fantastisku atmosfēru “Arēnā Rīga” – atbraukuši bija ne tikai “VEF” fani, bet arī igauņi.

Saruna ar Kristeru Zoriku

Uzvarētāju treneris Jānis Gailītis norādīja, ka nav bijušas nekādas problēmas ar komandas noskaņošanos. Jautājumu par to, kura komanda šajā finālā bijusi labāka – nav bijis.

Intervija ar Jāni Gailīti

Pusfinālā “VEF Rīga” ar 116:55 sagrāva BK “Ogre”, bet “Viimsi” ar 83:81 spēja uzvarēt “Parnu Sadam”.

Regulāro čempionātu “VEF Rīga” uzvarēja ar 23 panākumiem, bet “Viimsi” bija vien sestajā vietā ar 16 uzvarām. Ceturtdaļfinālā “VEF Rīga” ar 2-0 uzvarēja “Tartu Universitāte/Maks&Moorits” vienību, bet “Viimsi” ar 2-0 – titulēto BK “Ventspils”.