Latvijas Universiādē risināsies «Studentu Basketbola trakums»

Aprīļa beigās Rīgā sāksies par tradīciju kļuvušais basketbola turnīrs "Studentu Basketbola trakums 2015", kas risināsies Latvijas XXV Universiādes ietvaros, otrdien informēja organizatori. Augstskolu pieteikšanās turnīram ilgs līdz 17.aprīlim.

Jau piekto gadu Latvijas Universiādi basketbolā apzīmē ar vārdu "trakums", kas aizgūts no Ziemeļamerikā populārā NCAA studentu čempionāta pavasara izslēgšanas spēlēm, ko dēvē par "Marta trakumu". Lai gan Eiropā studentu basketbola tradīcijas nav tādas kā aiz okeāna, arī Latvijā augstskolām ir iespēja savā starpā spēkoties pašā basketbola sezonas kulminācijā.

Turnīru organizē biedrība "Latvijas Universitātes sports" sadarbībā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību (LASS). Pērn "Studentu Basketbola trakumā" vīriešu grupu turnīrs pulcēja 10 komandu no dažādām pilsētām, taču vēsturiski komandu skaits Latvijas Universiādē bijis arī krietni lielāks. Jaunas vēsmas turnīrā manāmas gadu no gada, piemēram, pērn "Studentu trakumā" debitēja Liepājas Universitāte. Turnīra rīkotāji aicina studējošos basketbolistus uzrunāt savas augstskolas sporta funkcionārus par iespēju piedalīties ikgadējā pasākumā.

Līdz šim lielākie panākumi turnīrā ir Latvijas Universitātei (LU), kas tikai 2011.gadā palaida sev priekšā uzvarētājus Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Pērn interesantā finālspēlē LU svinēja uzvaru pār Rīgas Stradiņa universitāti, un šīm divām komandām arī šogad paredz galveno favorītu statusu.

Plašāka informācija un turnīra nolikums atrodams vietnē draugiem.lv/studentutrakums, kā arī studentusports.lv. Augstskolu pārstāvjiem par dalību turnīrā, kas notiks no 30.aprīļa līdz 2.maijam, organizatori jāinformē līdz 17.aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti