Latvijas U-20 izlases basketbolisti uzvar Čehiju un EČ izcīna piekto vietu

Latvijas U-20 izlases basketbolisti svētdien Linjāno (Itālija) ar 77:66 uzvarēja Čehijas vienaudžus un U-20 Eiropas čempionātu noslēdza 5. vietā, kas ir otrs labākais sasniegums šī vecuma Latvijas basketbolistiem, informē organizatori.

(papildināts ar turnīra medaļniekiem)
Latvijas izlasē Linards Jaunzems guva 16, bet Dāvis Geks un Rihards Lomažs pa 15 punktiem. Čehijas izlasē Martins Peterka sameta 13, bet Radovans Kurils un Matejs Svoboda pa 12 punktiem.

Jau ierasts, ka Latvijas izlasei ne pārāk veiksmīgs bija pirmais puslaiks, pēc kura Arņa Vecvagara trenētā komanda zaudēja ar 28:35, taču pēc pārtraukuma situācija mainījās un ļoti labi aizvadītā trešā ceturtdaļa ļāva lauzt cīņas gaitu un izvirzīties vadībā ar 55:46. Pēdējo desmit minūšu laikā Latvijas basketbolisti pārsvaru nosargāja, svinot sesto uzvaru desmit čempionātā aizvadītās spēlēs.

Līdz šim Latvijas U-20 izlases basketbolistu labākais rezultāts tika sasniegts 2013. gadā, kad Igaunijā Artūra Štālberga vadītā komanda izcīnīja sudraba medaļas. Savukārt 2012. gadā Roberta Štelmahera vadībā tika izcīnīta 6. vieta.

Par Eiropas čempioni kļuva Serbija, kas ar 70:64 finālā uzvarēja Spānijas juniorus, bet bronzu ieguva Turcijas basketbolisti, spēlē par 3.vietu ar 84:74 uzveicot Francijas vienaudžus.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase pirmajā grupu kārtā ar 61:50 pārspēja Grieķiju, tad ar 56:69 zaudēja Serbijai, ar 84:64 uzvarēja Bulgāriju un ar 67:70 zaudēja Izraēlai. Savukārt otro grupu kārtu Latvija sāka ar 50:57 zaudējot Francijai, bet tad guva divus panākumus pēc kārtas 82:51 pret Itāliju un 75:66 pret Beļģiju, iekļūstot ceturtdaļfinālā

Cīņā par iekļūšanu pusfinālā Latvijas izlase ar 58:70 zaudēja Turcijai, savukārt mazajā pusfinālā par 5. līdz 8. vietu sestdien ar 82:80 pagarinājumā uzvarēja Lietuvu.