Latvijas U-20 izlases basketbolisti ar zaudējumu britiem sāk Eiropas čempionātu

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase otrdien Krētā spraigā cīņas galotnē ar 62:64 piekāpās Lielbritānijas vienaudžiem pirmajā spēlē Eiropas čempionātā. Pēdējā uzbrukumā bumba bija Latvijai, taču kļūdas dēļ metienu izdarīt neizdevās, liecina organizatoru informācija.

Rolands Šmits Latvijai guva 18 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, bet Kristaps Pļavnieks papildināja komandas krājumu ar 13 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm. Uzvarētājiem Aleksandrs Jangs bija rezultatīvākais ar 17 punktiem.

Pēc Pļavnieka metiena 25 sekundes pirms spēles beigām rezultāts kļuva neizšķirts, taču Bendžamins Losons 10 sekundes pirms beigu svilpes realizēja divus soda metienus, un Latvijai rezultatīvs uzbrukums vairs neizdevās.

Pirmajā puslaikā neliels pārsvars lielākoties bija britiem, tomēr, dodoties garajā pārtraukumā, minimālā vadībā ar 33:32 turējās Latvijas izlase. Neveiksmīga Latvijai izvērtās pēdējā ceturtdaļa, kuras sākumā vēl bija septiņu punktu pārsvars (51:44), taču turpinājumā izdevās gūt tikai 11 punktus, ļaujot pretiniekiem papildināt savu krājumu ar 20 punktiem.

Dienas pirmajā spēlē grupā Lietuva ar 73:65 uzveica Grieķijas basketbolistus, kas būs Latvijas izlases nākamie pretinieki trešdien. Pēdējās divas spēles pirmās kārtas grupā galvenā trenera Nikolaja Mazura vadītajai Latvijas izlasei paredzētas ceturtdien un sestdien attiecīgi pret Lietuvu un Ungāriju.

Grupas trīs spēcīgākās komandas iekļūs nākamajā grupu kārtā, kur turpinās cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pa divām vājākajām četru grupu komandām turpinās cīnīties par 13.vietu un vietas saglabāšanu elitē. Čempionāts Grieķijā noslēgsies 20. jūlijā, un trīs vājākās komandas izkritīs uz zemāku līmeni.