Latvijas U-20 izlases basketbolisti ar uzvaru pabeidz pirmo grupas kārtu

Latvijas U-20 vīriešu izlases basketbolisti sestdien ar 84:67 pieveica Ungāriju un Eiropas čempionāta grupu kārtas izskaņā guva pirmo uzvaru, liecina organizatoru informācija. Jau pirms pēdējās spēles grupā Latvijas izlasei Grieķijā vairs nebija izredžu iekļūt otrajā grupu kārtā, un komanda cīņu turpinās par 13.vietu.

Grupu kārtas noslēguma spēlē Latvijas izlasē Dāvis Geks izcēlās ar 24 punktiem, savukārt Rolands Šmits iekrāja 16 punktus. Ungāriem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Martons Molnars.

Rezultatīvo pirmo ceturtdaļu Latvijas basketbolisti noslēdza ar 24:18 un saglabāja vadību arī turpmāk. Pārliecinoši pārsvaru Latvijas izlase nostiprināja pēdējā ceturtdaļā, ko sāka ar 17:2 atrāvienu.

Atpalicēju otrās kārtas grupā galvenā trenera Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase aizvadīs trīs spēles un atkarībā no panākumiem izslēgšanas turnīrā pretendēs uz 13. vai 17.vietu. Pirmajā grupu kārtā Latvijas basketbolisti iepriekš zaudēja Lielbritānijai (62:64), piekāpās mājiniekiem grieķiem (77:79) un atzina Lietuvas vienaudžu pārākumu (43:74).

Grupas trīs spēcīgākās komandas iekļuva nākamajā grupu kārtā, kur turpinās cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pa divām vājākajām četru grupu komandām turpinās cīnīties par 13.vietu un vietas saglabāšanu elitē. Čempionātā, kas Krētā noslēgsies 20. jūlijā, 20 komandu konkurencē trīs vājākās vienības izkritīs uz zemāku līmeni.