Latvijas U-20 izlases basketbolistes zaudē Beļģijai un EČ finišē 12. vietā

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase svētdien Kanāriju salās (Spānijā) ar 55:57 spēles izskaņā piekāpās Beļģijas vienaudzēm spēlē par 11. vietu Eiropas čempionāta (EČ) A divīzijā, liecina organizatoru informācija.

Aigara Neripa vadītā komanda vēl otrā puslaika sākumā bija ieguvusi 12 punktu pārsvaru, taču spēlēs beigās pretinieces nospēlēja labāk. Latvijas izlasē Digna Strautmane guva 18 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet Sigita Džarcāne guva 11 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

Beļģijas komandā ar 30 punktiem izcēlās Hinda Ben Abdelkadera.

E grupas sešniekā cīņu par ceturtdaļfinālu Latvija sāka ar pirmajā posmā piedzīvotajiem zaudējumiem Francijai ar 52:61 un Slovākijai ar 48:64. Otrajā posmā Latvija iepriekš uzvarēja Krieviju ar 49:46 un Vāciju ar 62:55, taču izšķirošajā spēlē par vietu astoņniekā ar 51:68 piekāpās Polijai.

Piektdien Latvija ar 74:63 uzvarēja Čehiju, garantēja palikšanu A divīzijā arī nākamgad un ieguva tiesības spēlēt pusfinālā par 9.-12. vietu, kurā sestdien ar 44:79 piedzīvoja bezcerīgu sagrāvi pret Turciju.

Finālā svētdienas vakarā sacentīsies Francija un Spānija.