Latvijas U-20 basketbolisti piekāpjas Polijai un izkrīt no augstākās divīzijas

Latvijas U-20 basketbola izlase sestdien Telavivā notiekošajā Eiropas čempionātā ar 68:82 piekāpās Polijas vienaudžiem, zaudējot vietu augstākajā divīzijā, liecina organizatoru informācija.

Pirmajā spēles nogrieznī Latvijas izlasei neveicās, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar astoņu punktu deficītu – 12:20. Otrajā Latvijas basketbolisti jau spēja demonstrēt līdzvērtīgu sniegumu, nedaudz samazinot rezultāta starpību – 23:22.

Pēc pārtraukuma Latvijas basketbolisti atgriezās apņēmības pilni, tomēr punktu deficīts atkal palielinājās – 19:20, ko neizdevās sadeldēt arī ceturtajā ceturtdaļā. Ar to gan Latvijas basketbolistu dalība šajā turnīrā nav beigusies - svētdien priekšā cīņa par 15. vietu.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Dāvids Atelbauers, bet 13 punktus pievienoja Francis Gustavs Lācis.

“Pārāk individuāli spēlējām aizsardzībā. Poļi to prasmīgi izmantoja, apspēlējot viens pret vienu un saasinot situācijas. Saslēdzāmies par vēlu, netikām galā ar pretinieku līderiem. Vai nu mēs, treneri, nebijām pietiekami labi izdomājuši, kā to izdarīt, vai nepratām šo informāciju nodot spēlētājiem,” pēc spēles izlases galvenā trenera Kristapa Zeida sacīto citē Latvijas Basketbola savienība.

“Mērķis bija nosargāt vietu Eiropas čempionāta A divīzijā. To neesam sasnieguši un tā, pirmkārt ir mana atbildība. Astoņiem spēlētājiem pēc gada būs iespēja vēlreiz cīnīties par vietu U20 izlasē un atgūt zaudētās pozīcijas,” piebildis treneris.

Šajā turnīrā Latvijas U-20 basketbolistiem vēl nav izdevies gūt panākumus. Galvenā trenera Kristapa Zeida vadītā Latvijas izlase iepriekš zaudēja visās trijās spēlēs grupas kārtā, piekāpjoties Vācijai (66:92), Spānijai (55:78) un Horvātijai (78:90), bet astotdaļfinālā sekoja sagrāve pret Lietuvu (75:114).

Bet ceturtdien piedzīvota neveiksme arī pret Melnkalni (62:79), kas bija par iemeslu, lai Latvijas U-20 izlase pietuvotos vietas zaudēšanai augstākajā divīzijā.

U-20 Eiropas čempioni kļūs zināmi finālā 21.jūlijā.