Latvijas U-20 basketbolisti piekāpjas Itālijai un Eiropas čempionātā paliek sestie

Latvijas U-20 basketbolisti svētdien Eiropas čempionātā cīņā par piekto vietu tomēr nespēja pārspēt Itālijas vienaudžus un piekāpās ar rezultātu 79:86 (22:25, 20:18, 13:29, 24:14), liecina organizatoru informācija.

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākie bija Dāvis Gūtmanis ar 17 punktiem, kā arī Rihards Lomažs un Verners Kohs – abiem pa 14 punktiem.

Pēc spēles Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars izteicās: “Šodien pietrūka agresivitātes un mērķtiecības. Gan aizsardzībā, gan uzbrukumā."Viņaprāt, komandu iegāzušas kļūdas, kā arī uzbrukumā pietrūka punktu "no apakšas".

"Kopumā mums – spēlētājiem, visai komandai – nav jākaunas par to, kas izdarīts. 6. vieta Eiropas čempionātā ir cienījams rezultāts – dievs dod šādās pozīcijās būt visās dzīves jomās. Bet, protams, vienmēr gribas vairāk un labāk. Jo īpaši tad, ja paši redzam, ka bija iespējas nospēlēt vēl veiksmīgāk.

Vēl un vēlreiz atgriežoties pie ceturtdaļfināla spēles ar Spānijas izlasi viens no secinājumiem ir tāds – ja gribam ceturtdaļfinālā ne tikai spēlēt, bet arī uzvarēt, ir jāgādā par regulāru augsta līmeņa spēļu praksi labākajiem jauniešiem. Gan Latvijas līgā, kāda pērn “Ventspilī” bija Rihardam Lomažam un “Liepājā” Klāvam Čavaram. Gan starptautiskajā arēnā," Latvjas Basketbola savienība (LBS) citēja Vecvagaru.

VIņš arī uzsvēa, ka pārbaudes spēlēs Latvijas jauniešiem nepieciešami nopietnāki pretinieki nekā igauņi.

"Septiņi šī čempionāta dalībnieki U20 turnīrā varēs spēlēt arī nākamgad. Klāt nāks labākie 1998.gadā dzimušie spēlētāji, tātad ir iespēja izveidot labu komandu. Taču cerību piepildīšanās visvairāk būs atkarīga no tā, cik produktīvi jaunieši pavadīs sezonu. Jo nopietnākā pieaugušo līmenī, jo labāk,  atzina Vecvagars.

Jau ziņots, ka U-20 basketbolisti   pusfinālā par 5.vietu sestdien Helsinkos ar 84:62 revanšējās Ukrainai par zaudējumu grupas kārtā un garantēja vietu labāko komandu sešiniekā. Bet iespēja cīnīties par medaļām Latvijas basketbolistiem zuda pēc zaudējuma piektdien Spānijai ceturtdaļfinālā (70:79). Savukārt izslēgšanas pirmajā kārtā Latvijas izlase bija pārāka par zviedriem (66:53).

Pērn Latvijas U-20 izlase arī galvenā trenera Arņa Vecvagara vadībā Eiropas čempionātā ieguva 5.vietu.