Latvijas U-20 basketbolisti piekāpjas arī ukraiņiem

Latvijas U-20 basketbola izlase svētdien Grieķijā notiekošā Eiropas čempionāta spēlē ar rezultātu 62:75 piekāpās Ukrainas izlasei, piedzīvojot jau otro zaudējumu šajā turnīrā, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts ar trenera viedokli)

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija Renārs Birkāns, kuram 15 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles, savukārt Robertam Blumbergam 14 punkti un deviņas atlēkušās bumbas zem groziem. Ukrainas izlasē ar rezultativitāti izcēlās Svjatoslavs Mihaiļuks, kura rēķinā 25 punkti.

“Agresivitātes un pašatdeves ziņā tā bija mūsu pagaidām labākā spēle. Žēl, ka neizmantojām iespējas uzvarēt, taču – ļoti svarīgi būs uzvarēt izšķirošajās spēlēs, kas mums vēl priekšā,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Latvijas U-20 izlases galveno treneri Arni Vecvagaru.

Viņš norādīja, ka iniciatīva otrajā puslaikā bijusi Latvijas puišu rokās un bija daudzas iespējas izvirzīties vadībā. “Vēl četras minūtes pirms beigām bija 60:61. Galotnē spēles gaitu būtiski ietekmēja divas muļķīgas kļūdas piespēlēs. Ukraiņi riskēja, ejot uz bumbas pārķeršanu, par ko varējām viņus sodīt. Taču nospēlējām pēc šablona, nevis situācijas un par to samaksājām. Jāizdara secinājumi,” teicis treneris.

Treneris arī izteicies, ka grupas turnīra pēdējai spēlei ar Lietuvu, iespējams, nebūs ietekmes uz tabulu. “Centīsimies sabalansēt spēkus tā, lai būtu gatavi labāko sniegumu parādīt izslēgšanas mačos,” pastāstīja Vecvagars.

Latvijas U-20 basketbolistiem pirmdien vēl priekšā cīņa ar Lietuvu, bet trešdien astotdaļfinālā būs jātiekas ar kādu no D apakšgrupas komandām. Jau ziņots, ka sestdien turnīra pirmajā spēlē Latvijas jaunie basketbolisti piedzīvoja smagu zaudējumu, ar 54:90 piekāpjoties Izraēlas vienaudžiem.