Latvijas U-20 basketbolisti izlaiž no rokām uzvaru pār Ukrainas izlasi

Helsinkos notiekošajā Eiropas čempionātā Latvijas U-20 basketbola izlase otrdien piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pār Ukrainas izlasi ar 70:72 (17:10, 15:12, 23:21, 10:22, 5:7(OT)), liecina organizatoru informācija.

Lai arī visu spēles laiku Latvijas izlase bija līderpozīcijā, pēdējās ceturtdaļas beigās Ukrainas valstsvienība izrāva neizšķirtu rezultātu 65:65. Papildlaikā ukraiņu basketbolisti izrādījās spēcīgāki, gūstot septiņus punktus un sakaujot Latvijas izlasi.

Spēles rezultatīvākais spēlētājs bija Klāvs Čavars, gūstot 18 punktus un 14 atlecošās bumbas, savukārt Eduards Hāzners guva 15 punktus. Ukrainas izlasē ar 17 punktiem izcēlās Svjatoslavs Mihaiļuks.

Izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars atzina, ka zaudēt spēlē, kuras lielākajā daļā komanda bija vadībā (25.minūtē Latvijas pārsvars sasniedza 49:26), nav patīkami, taču ar šo neveiksmi izlase šajā čempionātā neko nav sabojājusi.

“Spēle ar Ukrainu ir vakardiena, bet jau rīt sākas īstais čempionāts, kurā katrai spēlei būs “būt vai nebūt” pieskaņa. Tāpēc lielāka nozīme ir nevis līdz šim aizvadīto spēļu rezultātiem, bet gan spēles kopējai kvalitātei, kas līdz šim nav likusi sarkt,” atzina Vecvagars.

Jāatgādina, turnīra pirmajā spēlē Latvijas U-20 izlase piekāpās Serbijas izlasei ar 68:70, bet otrajā spēlē ar 78:71 uzvarēja Slovēnijas izlasi.

Otrdien noslēdzās grupu kārtas, un visas turnīra 16 komandas spēlēs astotdaļfinālā. Turpinājumā šo maču uzvarētāji cīnīsies par pirmo līdz astoto vietu, bet zaudētāji - par devīto līdz sešpadsmito. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā. C grupā Latvijas komanda ar vienu uzvaru un diviem zaudējumiem finišēja trešajā vietā, un trešdien ceturtdaļfinālā spēlēs ar D grupas otro labāko komandu Zviedriju.

U-20 Eiropas čempionāts basketbolā Helsinkos notiks līdz 24.jūlijam.