Latvijas U-20 basketbolistes Eiropas čempionātā piedzīvo otro zaudējumu

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase svētdien Eiropas čempionāta otrajā mačā ar 51:53 (6:22, 13:6, 19:12, 8:6, 5:7) sīvā cīņā piekāpās Portugāles izlasei, piedzīvojot otro zaudējumu divās turnīra spēlēs.

Rezultatīvākā ar 15 punktiem Latvijas izlasē bija Aleksa Gulbe, kuras rēķinā arī sešas atlēkušās bumbas. Janeta Rozentāle iemeta deviņus, kā arī izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, bet astoņus punktus un deviņas atlēkušās bumbas iekrāja Luīze Šepte.

Pirmā ceturtdaļa Latvijas izlasei padevās pagalam neveiksmīga, jo pievīla gan metienu precizitāte, gan arī spēle aizsardzībā, līdz ar to pēc desmit nospēlētām minūtēm latvietes jau bija iedzinējos ar visai lielu punktu pārsvaru (6:22). Otrajā ceturtdaļā, kas izvērtās ļoti nerezultatīva, latvietes astoņās minūtēs izcēlās ar deviņiem punktiem, kamēr pretiniecēm bija par pieciem mazāk, tādējādi pietuvojoties ar 15:26. Noslēdzošajā pirmā puslaika minūtēs latvietes deficītu samazināja līdz -9 un atpūtā devās ar rezultātu 19:28. Trešās ceturtdaļa pusē latvietes bija pietuvojušās vēl par sešiem punktiem, jo pirmajās piecās minūtēs veica atrāvienu 10:4, bet pēc 30 minūtēm tablo vēstīja 38:40 par labu Portugāles izlasei.

Pēdējā ceturtdaļā veiksmīgāks starts padevās portugālietēm, kuras pārsvaru palielināja līdz +5, bet Raivita Koreņika ar diviem precīziem soda metieniem latvietēm deva pirmo pārsvaru (45:44). Turpinājumā abas komandas spēlēja punkts punktā, tāpēc pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 46:46. Papildlaika sākumā Šepte realizēja divpunktu un arī nopelnīto soda metienu, kas ilgu laiku atļāva noturēties vadībā līdz divus precīzus metienus realizēja pretinieces, panākot 50:49. Mazāk nekā pusminūti līdz papildlaika beigām Šepte piezagās pretiniecei no muguras un atņēma bumbu, ko ātri vien pārvērta divos punktos, nonākot vadībā ar 51:50. Cerības par uzvaru gan ātri pazuda, jo pretinieces guva grozu mazāk nekā 20 sekundes līdz spēles beigām, bet latvietes tā arī nespēja atbildēt ar precīzu metienu, piedzīvojot otro zaudējumu turnīrā ar 51:53.

Jau ziņots, ka pirmajā mačā Latvija ar 51:61 piekāpās Serbijai, bet Portugāle ar 34:75 kapitulēja Spānijai.

Pirmdien latvietēm būs cīņa ar Spāniju. Astotdaļfinālā Latvija sacentīsies ar kādu no B grupas vienībām (Beļģija, Baltkrievija, Ungārija, Lietuva).

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvija aizvadīja četras spēles, pa divām reizēm spēkojoties ar Vāciju (62:55 un 59:45) un Lietuvu (56:60 un 71:51).

No Latvijas izlases spēlētājām Aleksai Gulbei šis ir jau septītais Eiropas čempionāts jaunatnes izlasēs, savukārt savās sestajās meistarsacīkstēs spēlē Nikola Ozola un Luīze Šepte, kura šovasar palīdzēja arī pieaugušo valstsvienībai. Ozola šovasar spēlēja arī Latvijas U-19 izlasē Pasaules kausā, bet Anita Miķelsone, Una Šteinharde un Paula Mauriņa piedalījās Eiropas U-18 čempionātā. Iespēja spēlēt U-19 Pasaules kausā bija arī Gulbei, bet viņa izvēlējās palīdzēt U-20 izlasei Eiropas čempionātā.

Aigars Nerips U-20 izlasi vada piekto gadu pēc kārtas, labāko rezultātu sasniedzot 2016.gadā, kad tika izcīnīta septītā vieta. Pērn latvietes viņa vadībā izcīnīja 11.vietu.

Šī gadugājuma komanda pirms četriem gadiem U-16 čempionātā izcīnīja piekto vietu un ieguva tiesības spēlēt U-17 Pasaules kausa izcīņā. Pirms diviem junioru konkurencē bija 13.vieta.

Eiropas U-20 čempionāti sieviešu komandām notiek kopš 2000.gada, un tieši šajā vecuma grupā Latvijas komandas sasniegušas labākos panākumus. 2005., 2009. (abas reizes galvenais treneris Ainārs Čukste) un 2010.gadā (Mārtiņš Zībarts) izcīnītas bronzas medaļas, bet 2002. gadā ceturtā vieta un ceļazīme uz pasaules U-21 čempionātu.

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalās U-19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās grupās. Tiesa, U-20 un U-18 basketbolisti zaudēja vietu elitē.