Latvijas U-19 izlasi vēro NBA skauti, basketbolistiem jāuzlabo fiziskā sagatavotība

Pasaules kausa izcīņā basketbolā U-19 vecuma grupā līdz turnīra beigām atlikušas trīs dienas, kurās visas komandas aizvadīs pa trīs spēlēm, lai noskaidrotu savu vietu noslēguma tabulā. Latvijas izlase iepriekšējā mačā zaudēja ASV vienaudžiem un neiekļuva ceturtdaļfinālā. Lai arī galarezultāts čempionātā varbūt nebūs tas patīkamākais, tomēr basketbolistiem katra spēle ir svarīga un var ietekmēt viņu profesionālo karjeru nākotnē, jo Pasaules kausa izcīņu apmeklē Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) skauti, kuri meklē jaunos talantus visā pasaulē. 

Latvijas U-19 izlase Pasaules kausā Krētā noslēdzošajā turnīra posmā cīnīsies par 9. līdz 16. vietu. Turnīra turpinājumā piektdien jāspēlē pret Ķīnas izlasi - ja izdosies uzvarēt, turpināsim cīņu par 9.vietu, ja ne, būs jāsamierinās ar cīņu par 13.pozīciju. Lai arī vietas, par kurām cīnās Latvijas izlase, šoreiz nav tās augstākās, tas nenozīmē, ka vairs nav par ko cīnīties. Tieši otrādi, šīs pēdējās spēles ir lieliska iespēja sevi vēlreiz kārtīgi apliecināt NBA skautu acīs. 

Latvijas basketbolisti U-19 Pasaules kausā atrādās NBA skautiemMāris Bergs

  Krētā ieradušies ļoti daudz skautu, pārstāvētas gandrīz visas NBA komandas, tāpēc spēlētājiem, demonstrējot labu vai ne tik labu sniegumu, ir visas iespējas atzīmēties viņu pierakstos. Uzmanību piesaista arī Latvijas komanda, un tribīnēs katrā spēlē ir vairāku klubu skauti. Viņi neatklāj, kurus spēlētājus vēro pastiprināti, vien sakot, ka ir vairāki basketbolisti ar nepieciešamo potenciālu.

  Skauti atzīst, ka Latvijas basketbolistiem ir labi pamati un augstvērtīga spēles izpratne, taču ļoti daudz darba jāiegulda svaru zālē,

  lai kļūtu fiziski spēcīgāki. Šajās spēlēs spēka trūkums bijis acīmredzams. Tāpat jāslīpē arī metieni, jo garām aizmesti ļoti daudzi brīvi metieni gan no groza apakšas, gan tālās distances.

  NBA skauti ir cilvēki, kuri braukā pa jaunatnes turnīriem visā pasaulē, vērojot jaunos spēlētājus un cenšoties atrast labākos, kuri nākotnē varētu papildināt NBA komandas. Šis ir viens no svarīgākajiem darbiem jebkurai NBA komandai, un skauti savu darbu uztver nopietni. Spilgts piemērs labam skautu darbam ir Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio "Spurs", kas savulaik atrada tādus izcilus spēlētājus kā Tonijs Pārkers un Manu Džinobili.

  Kurus spēlētājus viņi vēro, skauti nedrīkst atklāt, taču apskatnieki gan to var, un viens no ASV žurnālistiem Evans Danielss uzteica Latvijas izlases rezultatīvāko spēlētāju Artūru Kurucu, vienlaikus atzīstot, ka latviešiem pietrūkst fiziskā spēka, lai cīnītos, piemēram, ar ASV vienaudžiem. Spēlētāju fiziskās gatavības atšķirība Latvijas un ASV spēlē bija skaidri saskatāma, uzsvēra Danielss.

  "Manuprāt, viens no puišiem, kurš visvairāk izcēlās, ir Kurucs. Viņa spēles izjūta, piespēļu prasme, laba metienu tehnika," teica Danielss. "Man viņš visvairāk iekrita acīs. Starp abām komandām bija liela atšķirība atlētiskumā. Šī ASV komanda ir augumā gara, spēcīga, ātra, bet tieši fiziskajā ziņā starp abām komandām bija acīmredzama atšķirība."

  Astotdaļfinālā Latvijas basketbolisti piedzīvoja bezierunu zaudējumu ASV izlasei, kas liedza iekļūšanu labāko astotniekā. Zaudējums pret ASV nāca vien nepilnas 20 stundas pēc ļoti labas spēles pret Kanādu. Komandas galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis pēc zaudējuma amerikāņiem teica, ka turnīrs ar to nebeidzas, jāpārkārtojas un atlikušās spēles jāaizvada pēc iespējas labāk.

  Nedēļas nogalē atlikušās trīs spēles Pasaules kausa izcīņā noteiks, kuru vietu Latvijas izlase turnīrā ieņems, kā arī noteiks, ar ko spēlētāji paliks atmiņā pasaules spēcīgākās basketbola līgas skautiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti