Latvijas U-19 izlase ar -50 kapitulē ASV basketbolistiem Pasaules kausa 1/8 finālā

Latvijas basketbolisti trešdien Grieķijā ar 66:116 zaudēja vieniem no galvenajiem favorītiem amerikāņiem U-19 Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā un turnīra turpinājumā pretendēs uz 9.vietu, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Latvijas izlases trenera teikto)
Ar 14 punktiem Latvijas izlasē rezultatīvākais bija Armands Berķis, bet Valters Vēveris un Adrians Šnipke iekrāja pa 12 punktiem. Amerikāņiem pa 17 punktiem nodrošināja Džeremija Robinsons un Trevions Viljamss.

Spēles sākumā latvieši vēl centās turēties līdzi pretiniekiem, kam līdz pirmās ceturtdaļas noslēgumam izdevās panākt 15 punktu vadību (30:15). Tomēr turpinājumā Latvijas izlasei vairs nebija ko likt pretim sāncenšu prasmēm un vēl pirms trešās ceturtdaļas beigām ASV izlases pārsvars pārsniedza 50 punktus (86:34). Pēdējā ceturksnī amerikāņi pieaudzēja vadību teju līdz 60 punktiem (109:51), līdz mača izskaņā Latvijas izlase mazliet atguvās.

Artūrs Visockis-Rubenis par spēli pret ASV
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Latvijas izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis pēc zaudējuma Latvijas Radio pastāstīja, ka pretiniekiem bija nepārprotams fiziskais un spēles pārsvars, tādēļ svarīgāka par rezultātu ir treneru un spēlētāju iegūtā pieredze. Iepriekšējā spēlē pret kanādiešiem Latvijas izlase atstāja daudz spēka, kas izpaudās arī mačā pret ASV, piebilda treneris. Visockis-Rubenis priecājās, ka pēdējā ceturtdaļā izdevās amerikāņus pārspēt.

Ceturtdaļfinālā par 9.vietu Latvijas basketbolistu pretinieki piektdien būs ķīnieši.

Jau vēstīts, ka Krētas salā notiekošajā turnīrā Latvijas izlase iepriekš zaudēja visās trijās spēlēs grupā, piekāpjoties Mali, Austrālijas un Kanādas vienaudžiem.

U-19 Pasaules kausa nolikums paredz izspēlēt visu vietu sadalījumu, tādējādi Latvijas izlasei turnīrs Krētā noslēgsies svētdien, 7.jūlijā.