Latvijas U-19 basketbolisti smagā cīņā nespēj pieveikt Kanādu

Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā U-19 basketbolā, kas risinās Grieķijas salā Krētā, otrdien Latvijas izlase ar 76:78 piekāpās spēcīgajai Kanādas izlasei, noslēdzot grupu turnīru bez uzvarām, liecina organizatoru informācija. Latvieši noslēdzošajā spēles ceturtdaļā rādīja visai atzīstamu sniegumu, taču spēles ievadā pazaudētos punktus atgūt nespēja.

Mača iesākums sākās cerīgi – tieši Latvijas puiši guva pirmos punktus, bet pretinieki ātri panāca izlīdzinājumu un lāgā vairs nelaida mūsējos pie teikšanas, ātri vien atraujoties par astoņiem  punktiem. Taču ceturtdaļas beigās latvieši sasparojās un rezultāta starpību samazināja līdz trīs punktiem, pirmo nogriezni noslēdzot ar 15:18.

Otrā ceturtdaļa iesākās lieliski – drīz vien Latvijas U-19 izlase spēja rezultātu izlīdzināt, bet kanādieši atkal ātri atguvās un izvirzījās vadībā. Pārtraukumā mūsējie devās ar septiņu punktu deficītu – 29:36.

Pēc pārtraukuma Latvijas basketbolisti laukumā atgriezās apņēmīgi un spēlēja līdzīgi ar pretiniekiem, taču arī šis nogrieznis noslēdzās ar negatīvu bilanci - punktu starpība jau bija izaugusi līdz desmit - 48:58.

Noslēdzošajā spēles nogrieznī grozu aizvien biežāk sasniedza Latvijas izlases spēlētāju raidītie tālmetieni, kas ātrā tempā ļāva samazināt punktu deficītu līdz divi. Cīņa turpinājās, taču tālmetieni vairs mērķi nesasniedza, un ļāva kanādiešiem atkal attālināties.

Latvijas izlases sastāvā ar 22 gūtiem punktiem izcēlās Artūrs Kurucs, 14 pievienoja Adrians Šnipke, bet pa 12 Ojāra Aleksa Bērziņa un Mārča Šteinberga rēķinos.

Ar šo zaudējumu Latvijas izlasei gan turnīrs nav beidzies - trešien astotdaļfināla spēlē jātiekas ar spēcīgo ASV izlasi.

Jau ziņots, ka grupu turnīru Latvijas izlase iesāka ar divām neveiksmēm – pirmajā spēlē atzīts Mali izlases pārākums, bet otrajā katastrofāls zaudējums Austrālijai.