Latvijas U-19 basketbolisti cieš sagrāvi spēlē pret Austrāliju

Latvijas U-19 basketbola izlase Krētā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā ar 52:81 piekāpās spēcīgajai Austrālijas izlasei, ciešot jau otro zaudējumu divās spēlēs, liecina organizatoru informācija.

Spēles ievads Latvijas basketbolistiem bija ļoti veiksmīgs – izdevās ātri izvirzīties vadībā, taču spēles turpinājumā pārsvars tika sadeldēts un pretinieki noslēdza ceturtdaļu ar astoņu punktu pārsvaru - 15:23.

Otrajā ceturtdaļā pretinieku pārsvars turpināja pieaugt, ko veicināja neprecizitāte, kļūdas un pārkāpumi. Pārtraukumā latvieši devās jau ar 22 punktu deficītu - 24:46.

Otrā puslaika sākums Latvijai bija katastrofāls - trešajā ceturkšņa sākumā vien četri gūti punkti, ka ļāva Austrālijai apsteigt jau par 31 punktu, bet līdz ceturtdaļas beigām austrāliešu pārsvars jau bija 34 punkti.

Noslēdzošā ceturkšņa sākums bija veiksmīgāks latviešiem, taču drīz vien atkal iniciatīvu pārņēma pretinieki.

Latvijas izlasē rezultatīvākais spēlētājs ar 16 gūtiem punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Artūrs Kurucs, bet pārējie spēlētāji nesasniedza astoņu punktu robežu.

Pēcspēles intervija ar Valteru Vēveri
00:00 / 00:15
Lejuplādēt

Valters Vēveris pēc spēles atklāja, ka komanda labi iesākusi spēli, bet otrajā ceturtdaļā pretinieki sākuši presingot, un pēc tam Latvijas izlase nav spējusi atgūties. Zaudējumā vainojamas vien pašu kļūdas.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā spēlē Latvijas U-19 basketbolisti piekāpās Mali ar 79:93.

Savukārt Austrālijas izlase pirmajā spēlē ar 76:81 piekāpās Kanādas izlasei. Svētdien B grupā tikās arī Mali un Kanādas izlases, kurā ar minimālu pārsvaru 71:70 uzvaru svinēja Latvijas sestdienas pāridarītāji.

Nākamo spēli Latvijas U-19 izlase aizvadīs otrdien, kad tiksies ar spēcīgo Kanādas izlasi.

Mūsējie ceļazīmi uz prestižo turnīru nopelnīja pagājušajā vasarā, kad U-18 Eiropas čempionātā savā laukumā izcīnīja sudrabu. Izlase gatavošanos čempionātam sāka jau maija beigās.