Latvijas U-19 basketbolistes pārspēj korejietes un saglabā cerības uz pirmo vietu grupā

Latvijas U-19 sieviešu izlase otrajā Pasaules čempionāta spēlē Itālijā svētdien ar rezultātu 69:61 pārspēja Korejas Republiku, liecina organizatoru informācija. Pēc divām aizvadītām spēlē Latvijas izlase saglabā iespēju izcīnīt pirmo vietu C apakšgrupā.

Spēles pirmo nogriezni komandas aizvadīja mazrezultatīvi, katrai gūstot vien nedaudz vairāk par desmit punktiem (11:12). Arī otrajā ceturtdaļā turpinājās līdzīga, bet rezultatīvāka cīņa, korejietēm palielinot savu pārsvaru vēl par vienu punktu (32:34).

Pēc puslaika pārtraukuma Latvijas izlase veiksmīgi darbojās abos laukuma galos, ātri vien pārņemot spēles vadību. Izšķirošajā spēles nogrieznī Latvijas pārsvars vienubrīd pat pārsniedza desmit punktus. Turpinājumā Korejietēm izdevās rezultāta starpību samazināt, bet uzvaru latvietes no rokām neizlaida, izcīnot pirmo panākumu čempionātā. Latvijas uzvaru kaldināja atlētiskā spēlē zem groziem, kur latvietes izcīnīja 52 no kopējām 82 atlēkušajām bumbām.

Latvijas komandas rindās izcēlās Digna Strautmane, kuras kontā 17 punkti, 12 bumbas zem groziem un atdeva 5 rezultatīvas piespēles.

Pirmajā grupā spēlē Latvijas spēlētājas piekāpās Francijai, savukārt kanādietes pārspēja korejietes. Savas otrās grupas spēlē vēlāk svētdien aizvadīs arī Francija un Kanāda.