Latvijas U-19 basketbolistes ar uzvaru pār Mali saglabā cerības uz 9.vietu

Latvijas U-19 izlases basketbolistes piektdien Itālijā ar 60:46 pārliecinoši uzvarēja Āfrikas valsts Mali vienību Pasaules kausa ceturtdaļfinālā par 9.vietu un saglabā izredzes turnīru pabeigt labāko komandu desmitniekā, liecina rīkotāju informācija.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē piektdien bija 13 punktus guvusī komandas kapteine Digna Strautmane, Laura Grabe nodrošināja 11 punktus, savukārt 10 punkti bija Sabīnes Lipes rēķinā. Mali izlasē izcēlās Adama Kulibali ar 11 punktiem.

Kritums Latvijas izlases spēlē iestājās pirmās ceturtdaļas beigās - komanda no sešu punktu vadības (16:10) otrā ceturkšņa sākumā nonāca iedzinējos ar sešu punktu iztrūkumu (16:22). Tomēr krīze tika pārvarēta, un pēdējā pārtraukumā latvietes jau bija priekšā ar 12 punktiem (47:35).

Pusfinālā par 9.vietu Latvijas basketbolistes sestdien spēlēs pret meksikānietēm.

Iepriekš grupas kārtā latvietes piekāpās Francijai (60:69), uzveica Dienvidkorejas vienaudzes (69:61), kā arī zaudēja kanādietēm (70:74). Savukārt astotdaļfinālā latvietes zaudēja Austrālijai (56:61), līdz ar to cīņu turpinot par 9.vietu.

Latvijas juniores pērn U-18 Eiropas čempionātā izcīnīja ceturto vietu, kas nodrošināja iespēju pretendēt uz U-19 Pasaules kausu. Galvenā trenera Aināra Čukstes vadītajā U-19 izlasē spēlē arī Digna Strautmane, kura šovasar pārstāvēja Latviju gan U-20 Eiropas čempionātā, gan valstsvienībā Eiropas čempionātā.