Latvijas U-19 basketbola izlase cieš zaudējumu Pasaules kausa pirmajā spēlē

Latvijas U-19 basketbola izlase sestdien, uzsākot dalību Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā Krētas salā, ar 79:93 piekāpās Mali vienaudžiem, liecina organizatoru informācija.

Jau spēles ievadā vadībā izvirzījās Mali vienība. Tiesa gan, Artūra Kuruca precīzais tālmetiens ļāva īsu brīdi būt Latvijas izlasei vadībā ar punkta pārsvaru, taču pirmo ceturtdaļu Latvijas izlase noslēdza ar piecu punktu deficītu – 17:22.

Otrā ceturtdaļa tika nospēlēta jau līdzīgāk, taču punktu starpību Latvijas izlasei sadeldēt neizdevās, un, dodoties pārtraukumā jau bija nepatīkams septiņu punktu deficīts – 37:44.

Trešajā ceturtdaļā Mali izlases dominance turpinājās, un Latvijas izlases spēlētāju raidītie tālmetieni spītīgi nesasniedza mērķi, ļaujot pretiniekiem audzēt pārsvaru. Trešā trešdaļa noslēdzās jau ar biedējošu 19 punktu deficītu.

Noslēdzošajā ceturtdaļā Latvijas basketbolistiem izdevās pārņemt vadību un ceturtdaļas vidū punktu eficīts jau bija samazinājies līdz desmit un uz brīdi pat līdz astoņi, taču Mali basketbolisti pārņēma iniciatīvu spēles nobeigumā, gaisinot latviešu cerības uz pozītīvu spēles iznākumu.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija Kurucs ar 21 punktu, kamēr Arijs Miška unMārcis Šteinbergs pievienoja attiecīgi 13 un 11 punktus.

Mūsējie ceļazīmi uz prestižo turnīru nopelnīja pagājušajā vasarā, kad U-18 Eiropas čempionātā savā laukumā izcīnīja sudrabu. Izlase gatavošanos čempionātam sāka jau maija beigās.

Valstsvienības galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis ir apmierināts ar pavadīto nometni, taču vienmēr varētu vēlēties ilgāku laiku, lai sagatavotos.

“Šogad sagatavošanās cikls bija par pusotru nedēļu īsāks, nekā iepriekš. Līdz ar to šķiet, ka ir kaut kādas lietas, kurām nepietika laika. Tajā pašā laikā darba apjoms un kvalitāte ir ieguldīti ļoti lieli, un domāju, ka šobrīd esam gatavi tam, lai startētu Pasaules kausā,” Latvijas Radio norādīja Visockis-Rubenis.

Pirms čempionāta mūsējie aizvadīja septiņas pārbaudes spēles, kurās neveicās diez cik labi – izcīnītas vien divas uzvaras. Tomēr abas uzvaras izcīnītas pret Pasaules kausa dalībniecēm Lietuvu un Ķīnu. Tieši pēdējā pārbaudes spēlē pret Ķīnu izdevās izcīnīt rezultāta ziņā ļoti pārliecinošu uzvaru ar plus 18.

Artūrs Visockis-Rubenis par aizvadīto pārbaudes ciklu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Treneru kolektīvs gan nebija pārāk apmierināts ar mūsu basketbolistu sniegumu mača sākumā pret ķīniešiem, taču pārbaudes spēles pret tādiem pretiniekiem ir ļoti vērtīga pieredze, jo sniedz vērtīgu ieskatu tajā, kā basketbolu spēlē citviet pasaulē.

Visockis-Rubenis uzsvēra, ka spēles pret Mali un Austrāliju izlasei nākušas ļoti par labu, jo tapis skaidrs, kas komandu sagaida Pasaules kausā.

Nākamo spēli LatvijasU-19 izlase aizvadīs svētdien pret spēcīgo Austrālijas izlasi, bet otrdien pretim stāsies kanādieši.