Latvijas U-18 basketbolisti Eiropas čempionātu sāk ar uzvaru pret mājiniekiem slovākiem

Latvijas U-18 basketbola izlase Eiropas čempionātu sestdien atklāja ar uzvaru pār mājiniekiem slovākiem ar 77:61, liecina organizatoru informācija. Latvijas izlase pēc pirmās spēļu kārtas ieņem pirmo vietu apakšgrupā.

Latvijas komandā rezultatīvākais bija Rainers Hermanovskis, kura kontā 18 punkti un piecas rezultatīvas piespēles. 14 punktus pievienoja Dāvids Atelbauers, bet ar 13 punktiem izcēlās Edgars Kaufmanis.

Pirmos punktus spēlē Latvijas komanda spēja gūt vien piektajā minūtē. Pirmajai ceturtdaļai beidzoties, mājinieki atradās vadībā ar septiņu punktu pārsvaru (12:19). Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas basketbolisti sekmīgi darbojās aizsardzībā, izlīdzinot rezultātu (21:21). Arī turpinājumā dominēja Latvijas izlase, kas slovākiem ļāva gūt tikai septiņus punktus ceturtdaļā, pašiem sametot 20 punktus un izvirzoties vadībā ar 32:26.

Otro puslaiku azartiski iesāka slovāki, kas rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, tomēr jau pēc pāris minūtēm spēle atkal ritēja Latvijas zīmē. Trešā ceturtdaļa tika aizvadīta rezultatīvi, abām izlasēm gūstot pa 27 punktiem.Spēles pēdējo nogriezni labāk aizvadīja Latvijas izlase, kas svinēja panākumu mačā.

Latvijas izlase D apakšgrupā atrodas kopā ar Slovākiju, Franciju un Bosniju un Hercegovinu. Pirmajā grupas spēlē Bosnijas un Hercegovinas izlase ar minimālu pārsvaru pieveica Franciju (66:65).

Latvijas izlasei svētdien paredzēta spēle ar Francijas izlasi, bet otrdien ar Bosnijas un Hercegovinas komandu.