Latvijas U-18 basketbola izlases gatavojas Baltijas jūras kausa izcīņai

Arī gadumijas svētku laikā intensīvus treniņus turpināja Latvijas jaunie basketbolisti – U-18 izlases jau trešdien startēs Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā. Pašmāju jaunajiem talantiem 2018.gads būs ļoti īpašs, jo Baltijas kausa turnīrs ir viens no gatavošanās posmiem pirms Eiropas čempionāta, kas jūlija beigās norisināsies Latvijā. Savus līdzjutējus pievilt nedrīkstēs.

Sportā brīvdienas nav pēc parastā kalendāra, bet gan atkarībā no darba plāna, tādēļ gadumijā jaunajiem basketbolistiem bija darbadienas, pastāstīja Latvijas puišu U-18 izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis. Viņš uzskata, ka vasarā tikai Eiropas čempionāta laikā komanda adaptēsies situācijai, ka jāspēlē savu līdzjutēju priekšā. Psiholoģiski vai morāli sagatavoties spēlēšanai savās mājās nav iespējams, uzsvēra treneris.

Savukārt U-18 izlases uzbrucējs Anrijs Miška uzskata,  ka stress mājas spēlēs varētu būt pirms mača un pašā tā sākumā, bet ne vēlāk cīņas gaitā.

Svētku treniņnometnē komanda jau iespēlē kombinācijas Eiropas čempionātam. Savukārt Baltijas kausa turnīrā būs jāspēlē pret Zviedriju, Somiju un Igauniju. Miška atzina, ka pretinieku sastāvs nav zināms, bet tam arī nav nozīmes, jo pašiem jāspēlē sava spēle un visos mačos jāuzvar.

Treneris Visockis-Rubenis par U-18 izlases vadītāju kļuva decembra beigās. Aizvadītajā vasarā viņš bija piesaistīts arī sieviešu un vīriešu valstsvienībai, bet ikdienā trenē BK "Ogre" basketbolistus Latvijas līgā. Visockis-Rubenis ar lielāko daļu izlases spēlētāju strādāja arī, kad jauniešiem bija 14 un 16 gadi.

Latvijas U-18 meiteņu izlase tikpat nopietnā režīmā Baltijas kausa izcīņai gatavojas Aināra Čukstes vadībā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti