Latvijas U-18 basketbola izlase ar uzvaru pār Krieviju iesoļo Eiropas čempionāta finālā

Eiropas U-18 puišu basketbola čempionāta finālu sestdien Rīgā sasniedza Latvijas basketbolisti, kas ar 91:80 pārspēja Krievijas izlasi. Latvijas pretinieki finālā būs Serbijas vienaudži.

(papildināts ar Latvijas pretiniekiem)

Latvijas izlases līderis neapšaubāmi bija Artūrs Žagars, kurš sameta 35 punktus.

Spēles ritmu ātrāk izdevās uztvert mājiniekiem, kam jau pirmajās minūtēs izdevās teju nodrošināt desmit punktu atrāvienu (12:3), taču drīz vien iespēlējās arī austrumu kaimiņi, kas spēja atspēlēties un pat pārņemt vadības grožus (16:15).

Ceturtdaļas izskaņā Krievijas komanda turpināja uzņemt apgriezienus, palielinot pārsvaru un pēc desmit minūtēm esot vadībā ar 22:28.

Otrajā puslaikā komandas turpināja uzņemt apgriezienus, saglabājot līdzīgu gaitu, taču pirms pārtraukuma Latvijas spēlētājiem izdevās sadeldēt atstatumu, dodoties pauzē ar minimālu deficītu (42:43).

Spēlētājs Artūrs Kurucs pēc pirmā puslaika atzina, ka Krievijas spēlētāji pārsteiguši ar sekmīgo cīņu zem groziem un negaidīti lielo trejaču precizitāti.

Kuruca komentārs puslaika pārtraukumā

Tikmēr pieaugušo izlases spēlētājs Jānis Strēlnieks, kurš maču ieradies vērot klātienē, slavēja jauno spēlētāju cīņas sparu, norādot, ka komanda nesalūza pat pēc pretinieku precīzo trīspunktnieku krusas.

Intervija ar Strēlnieku

Otrā puslaika starts ritēja kā pa kalniem, abām vienībā vairākkārt esot vadībā. Drīz vien svara kausi sāka lēnām nosliekties par labu mājiniekiem, kad pirmo reizi mačā tika gūts desmit punktu pārsvars (61:51).

Pirms pēdējām desmit minūtēm Latvijas pārsvars bija sadilis, taču vienība vēl arvien atradās vadībā ar 65:61.

Trīsarpus minūtes bija nepieciešamas krieviem, lai rezultātu izlīdzinātu un finālistu noskaidrošanu atstātu uz pēdējiem mača mirkļiem. Īsā brīdī pieteikumu vietai finālā izteica latvieši, kas izvirzījās vadībā ar 78:71.

Latvijas pārsvars turpināja augt, un vēl trīs minūtes pirms pamatlaika beigām tas sasniedza 12 punktus. Krievijas izlases negrasījās padoties un uzsāka pakaļdzīšanos, taču atspēlēties viņiem neizdevās.

Artūrs Žagars pēc uzvaras

Kā allaž Žagars pēc spēles slavēja skatītājus par atbalstu. Viņš arī uzteica savus komandas biedrus, kas visu spēli cīnījās no sirds.

Otrā pusfināla pārī vēlāk sestdien Serbijas basketbolisti pārspēja Francijas vienaudžus.

Turnīra čempioni tiks noskaidroti jau svētdien. Maču vērot tiešraidē varēs LTV7 un lsm.lv.

Latvija ceturtdaļfinālā droši pārspēja britus (76:51), bet iepriekš saspringtā galotnē tikai ar minimālu pārsvaru tika izslēgti Turcijas basketbolisti.

Grupu turnīrā Latvijas spēlētāji piekāpās horvātiem, bet turpināja ar panākumiem pret Grieķiju un Itāliju, izcīnot pirmo vietu apakšgrupā.