Latvijas U-18 baskebola izlase zaudē Slovēnijai un cīnīsies par palikšanu grupā

Latvijas U-18 basketbola izlase Turcijā notiekošajā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē par 9.-16. vietu otrdien piekāpās Slovēnijas vienaudžiem ar rezultātu 70:86, liecina organizatoru informācija. Tagad jaunajiem basketbolistiem vajadzēs cīnīties par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

Spēles sākums bija ļoti cerīgs – pirmajā ceturtdaļā Latvija bija vadībā (23:19), otrajā nospēlēja līdzvērtīgi, taču puslaika beigās vēl joprojām saglabāja vadību (19:19). Taču trešā ceturtdaļa bija gana neveiksmīga (9:21), un spēles galotnē Latvijas jaunie basketbolisti nevarēja atgūt vadību (19:27).

Ar rezultativitāti Latvijas izlases rindās izcēlās Artūrs Strautiņš, kura kontā 19 punkti un 12 atlēkušās bumbas. 13 punkti Kārļa Garozas rēķinā, bet pa 12 punktiem Kristeram Zorikam un Nikolajam Zotovam.

Latvijas juniorus sagaida cīņa par 13. līdz 16. vietu turnīrā, un tikai 13. vietas ieguvēji nodrošinās palikšanu Eiropas jauniešu basketbola elitē. Nākamā pretiniece Latvijai būs Zviedrija.

Jau vēstīts, ka Latvijas jaunie basketbolisti turnīru iesāka ar zaudējumu Lietuvai (50:62), tad uzvarēja Izraēlas jauniešus (71:70), bet izšķirošajā spēlē uzvarēja Bosniju un Hercegovinu ar 74:65, taču ar to bija par maz, lai cīnītos tālāk par augstām vietām.