Latvijas U-17 basketbolistes pusfinālu nesasniedz, pretendēs uz 5.vietu Pasaules kausā

Latvijas basketbolistes piektdien Minskā ar 43:67 zaudēja francūzietēm U-17 Pasaules kausa ceturtdaļfinālā un turnīra turpinājumā cīnīsies par 5.vietu, liecina organizatoru informācija. Francijas izlase dominēja cīņā pie Latvijas groza, liedzot pretiniecēm izredzes uz līdzvērtīgu spēkošanos.

Rezultatīvākā Latvijai ceturtdaļfinālā bija 12 punktus guvusī Līna Loceniece, savukārt Ketija Vihmane pievienoja deviņus punktus. Uzvarētājām ar 12 punktiem izcēlās Iliana Rupēra.

Francijas izlase spēli sāka ar 12:0 atrāvienu, pirmo puslaiku noslēdza ar 25 punktu pārsvaru (39:14) un spēles turpinājumā noturējās drošā vadībā.

Pusfinālā par 5.vietu Latvijas izlase sestdien tiksies ar Itālijas vienaudzēm.

Iepriekš grupas kārtā latvietes zaudēja Kanādai un Austrālijai, bet pieveica Angolas izlasi. Kā trešās vietas ieguvēja D grupā Latvijas izlase astotdaļfinālā nonāca pret C grupas otro spēcīgāko komandu Argentīnu un ar uzvaru nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

Galvenā trenera Kaspara Mājenieka vadītā Latvijas izlase tiesības startēt Pasaules kausa izcīņā ieguva pērn ar 4.vietu U-16 Eiropas čempionātā.

Pasaules kausa izcīņa Baltkrievijā noslēgsies svētdien, 29.jūlijā.