Latvijas U-16 izlases basketbolistiem uzvara pār Vāciju ļauj noturēties elitē

Pēdējā spēlē U-16 Eiropas čempionātā Latvijas izlase sestdien Itālijā ar 79:67 uzvarēja Vācijas basketbolistus un ar izcīnītu 13.vietu noturējās elites grupā, liecina rīkotāju informācija.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 17 punktiem un izcīnītām 10 atlēkušajām bumbām bija Valters Briedis, bet Freds Bagatskis iekrāja 15 punktus. Vācijai 13 punktus nodrošināja Jakobs Hanszaleks.

Vadībā Latvijas izlase nostiprinājās otrajā ceturtdaļā, ko pabeidza ar 21 punkta pārsvaru (49:28), un otrajā puslaikā neļāva pretiniekiem apdraudēt uzvaru.

Eiropas čempionātā piedalās 16 komandas, no kurā trīs vājākās vienības pārcelsies uz B divīziju. Finālā vēlāk sestdien tiksies Francijas un Spānijas izlases.

Galvenā trenera Agra Galvanovska vadītie Latvijas kadeti Udīnes pilsētā zaudēja visās spēlēs grupas kārtā, piekāpjoties Izraēlai (56:76), Spānijai (51:87) un Ziemeļmaķedonijai (53:64). Pēc neveiksmes astotdaļfināla mačā pret Itāliju (62:82) vēl sekoja zaudējums ceturtdaļfinālā par 9.vietu Lietuvai (63:93), bet pirmo uzvaru izdevās gūt pusfinālā par 13.vietu pret Igauniju (71:62).