Latvijas U-16 izlases basketbolisti ar 13.vietu noturas Eiropas elitē

Latvijas U-16 izlases basketbolisti svētdien Kijevā Eiropas čempionātā (EČ) pēdējā spēlē ar 73:62 uzvarēja Beļģiju un nodrošināja 13.vietu, kas nodrošināja tiesības arī nākamajā sezonā spēlēt elites divīzijā, informēja organizatori.

Spēlē par 13.vietu Artūrs Strautiņš uzvarētājiem guva 17 punktus un savāca 11 atlēkušās bumbas, savukārt Renārs Birkāns iekrāja 15 punktus. Pirmajā puslaikā ar dažu punktu pārsvaru vadībā pabija abas komandas. Pēc garā pārtraukuma Latvijas basketbolisti nostiprinājās vadībā ar dažiem punktiem, bet izšķirošo pārsvaru iekrāja pēdējā ceturtdaļā.

Uz B divīziju izkrita trīs vājākās no čempionātā startējušajām 16 komandām.

Izslēgšanas turnīrā par 9. līdz 16. vietu Latvija zaudēja Lietuvas basketbolistiem (74:83), bet pusfinālā par 13.vietu uzvarēja Melnkalnes vienaudžus (71:69). Atpalicēju grupas turnīrā Latvijas izlase pagarinājumā piekāpās Beļģijai (80:84), kā arī zaudēja Zviedrijai (60:62) un Polijai (59:78). Pirmajā grupu kārtā Latvijas kadeti palika zaudētājos pret Ukrainu (61:78) un Horvātiju (55:66), bet uzvarēja Itāliju (56:54), grupā ierindojoties pēdējā - ceturtajā - vietā un paliekot bez izredzēm turpināt cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.