Latvijas U-16 izlases basketbolistes sasniedz Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu

Latvijas U-16 izlases basketbolistes pirmdien Ziemeļmaķedonijā ar 60:55 uzvarēja Grieķijas vienaudzes Eiropas kadetu čempionāta astotdaļfinālā un iekļuva turnīra astoņu spēcīgāko komandu vidū, liecina rīkotāju informācija.

Rezultatīvākā Latvijai ar 13 punktiem bija Elizabete Bulāne, bet 12 punktus nodrošināja Vanesa Jasa. Grieķietēm ar 19 punktiem un 12 izcīnītām atlēkušajām bumbām līdere bija Eleni Bosgana.

Grieķietes ilgstoši turējās vadībā un otrajā ceturtdaļā ieguva 12 punktu pārsvaru (32:19). Tomēr noslēdzošajā spēles ceturksnī savu pārākumu apliecināja latvietes - pēdējās ceturtdaļas vidū rezultāts bija neizšķirts 50:50, līdz uzvarētājas guva svarīgus astoņus punktus pēc kārtas.

Ceturtdaļfinālā Latvijas kadetes otrdien spēlēs pret Krievijas izlasi.

Galvenā trenera Matīsa Rožlapas vadītā izlase iepriekš grupas kārtā uzvarēja Zviedriju (76:40), bet piekāpās Beļģijai (60:67) un Spānijai (52:90). Grupā visas četras komandas pēc apļa izspēles iekļuva astotdaļfinālā. Izslēgšanas turnīrā izspēlēs visu vietu sadalījumu.

Eiropas U-16 čempiones Skopjē kļūs zināmas piektdien, 30.augustā. Čempionāta piecas labākās komandas nodrošinās dalību 2020.gada U-17 Pasaules kausa izcīņā.