Latvijas U-16 izlases basketbolistes Eiropas čempionātu noslēdz 8.vietā

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase piektdien Ziemeļmaķedonijā ar 45:80 zaudēja Čehijas vienaudzēm pēdējā spēlē Eiropas kadetu čempionātā, kur finišēja 8.vietā, liecina rīkotāju informācija.

Finālspēlē par 7.vietu Latvijai rezultatīvākās bija pa astoņiem punktiem guvušās Vanesa Jasa un Marta Leimane. Čehietēm ar 12 punktiem izcēlās Laura Mikšīkova.

Čehietes lielākoties turējās minimālā vadībā, līdz pirmā puslaika pēdējās divarpus minūtēs pieaudzēja pārsvaru līdz 15 punktiem (37:22).Trešajā ceturtdaļā Čehijas kadetes turpināja atrāvienu un līdz pēdējam pārtraukumam praktiski izšķīra mača iznākumu, panākot jau +24 (57:33).

Galvenā trenera Matīsa Rožlapas vadītā izlase iepriekš astotdaļfinālā uzveica Grieķiju (60:55), turpretim ceturtdaļfinālā piekāpās Krievijas vienaudzēm (63:65) un cieta neveiksmi arī pusfinālā par 5.vietu pret Itāliju (48:58). Grupas kārtā latvietes uzvarēja Zviedriju (76:40), bet piekāpās Beļģijai (60:67) un Spānijai (52:90).

Eiropas U-16 čempiones Skopjē piektdien noskaidrosies Lietuvas un Krievijas izlašu spēlē. Čempionāta piecas labākās komandas nodrošinās dalību 2020.gada U-17 Pasaules kausa izcīņā.