Latvijas U-16 basketbolisti EČ spēlē par 11.vietu uzvar Melnkalni

Latvijas U-16 izlases basketbolisti svētdien Kauņā (Lietuvā) ar 60:57 uzvarēja Melnkalnes vienaudžus spēlē par 11.vietu Eiropas čempionātā (EČ), liecina organizatoru informācija.

Kopš spēles sākuma vadībā atradās melnkalnieši, kuri bija uzvarējuši abu komandu pirmajā spēlē grupu turnīrā. Taču Latvijai izdevās ne tikai atspēlēt 14 punktu deficītu, bet otrajā puslaikā panākt lūzumu pārņemot vadību 29. minūtē un vēlāk iegūstot septiņu punktu pārsvaru, kas gan pēc tam saruka.

Ar 20 puinktiem rezultatīvākais Latvijas komandā bija Artūrs Kurucs, pa desmit punktiem guva Rainers Kalniņš un Anrijs Miška. Melnkalniešiem 21 punktu guva Andrija Slavkovičs.

Ziņots, ka Latvijas izlase pirmās kārtas grupu turnīrā pirmajā zaudēja Melnkalnei (47:64), Horvātijai (64:77) un Francijai (35:47). Turpinājumā galvenā trenera Gunta Endzeļa vadītajai komandai piešķīra tehnisko uzvaru pret Krievijas izlasi, kura īslaicīgas diskvalifikācijas dēļ turnīrā nespēlēja, bet pēc tam tika piedzīvoti zaudējumi Izraēlai (68:77) un Itālijai (49:58). Cīņā par vietas saglabāšanu A divīzijā, Latvija piektdien ar 66:65 uzveica Anglijas vienaudžus, bet sestdien pusfinālā par 9.-12. vietu, ar 70:78 piekāpās Horvātijai.

Turnīrā piedalās 16 komandas, no kurām trīs vājākās zaudē vietu elites jeb A divīzijā.

EČ U-16 izlašu spēle: Melnkalne - Latvija 57:60 (18:13, 17:13, 13:25, 9:9)

Latvija: Kurucs 20, Kalniņš 10, Miška 10, Berķis 8, Atelbauers 4, Šnipke 2, Kaufmanis 2, Raiļans 2, Lācis 2