Latvijas U-16 basketbolisti ar uzvaru pār Itāliju sāk Eiropas čempionātu

Latvijas U-16 puišu izlase šodien Polijas pilsētā Radomā Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra pirmajā spēlē ar 81:73 (21:17, 23:24, 18:21, 19:11) pārspēja Itālijas vienaudžus.

Latvijas izlases rindās 17 punktus guva Artūrs Žagars, kuram arī astoņas rezultatīvas piespēles un sešas kļūdas. 14 punkti un sešas atlēkušās bumbas ir Artūram Kurucam, desmit punkti un desmit bumbas zem groziem - Armandam Berķim.

Tikmēr Itālijas valstsvienībā ar 22 punktiem atzīmējās Frederiko Mjaski.

Spēles pirmais ceturksnis labāks padevās Latvijas puišiem, kuri ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē bija iekrājuši desmit punktu pārsvaru (20:10). Tiesa, turpinājumā itāļi veica izrāvienu 11:1, tādējādi otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 21:21.

Turpinājumā cīņa līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam aizritēja punkts punktā un vairāk nekā desmit reizes mainījās vadība. Tomēr ceturtā ceturkšņa pirmajā pusē Latvijas puišiem izdevās gūt septiņus bezatbildes punktus, kas ļāva panākt 72:65. Tieši šis izrāviens kļuva par izšķirošo spēlē, jo itāļiem neizdevās atspēlēties, un uzvaru ar 81:73 svinēja Latvijas kadeti.

Turnīra turpinājumā Latvijas jaunie basketbolisti tiksies ar Spānijas un Zviedrijas izlasēm, kas arī spēlē A apakšgrupā.

Šogad Eiropas jaunatnes čempionāti risinās pēc jaunas formulas - pirmajā posmā komandas aizvada pa trim spēlēm, bet pēc tam visas spēlēs astotdaļfinālā. Turpinājumā šo maču uzvarētāji cīnīsies par pirmo līdz astoto vietu, bet zaudētāji - par devīto līdz sešpadsmito. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

Astotdaļfināla mači notiks nākamajā otrdienā, kad Latvijai būs jātiekas ar kādu no B grupas komandām - Turciju, Vāciju, Horvātiju vai Poliju.

Latvijas izlases sastāvā iekļauti puiši, kuri basketbolu apguvuši Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Ogrē un Valmierā, bet daži meistarību jau pilnveidojuši pat Spānijā, jo Anrijs Miška iepriekšējā sezonā basketbolu spēlēja slavenā Madrides "Real" sistēmā, kamēr Artūrs Kurucs to darīja Vitorijas "Laboral Kutxa". Pieci basketbolisti jau pērn piedalījās Eiropas U-16 čempionātā, turklāt Kurucs un Miška bija starp pamatspēlētājiem.

Valstsvienības galvenais treneris ir Artūrs Visockis-Rubenis, kuram šis šajā amatā šis būs pirmais Eiropas jaunatnes čempionāts.

Kadetu izlase ziemā startēja ne tikai Baltijas jūras kausa izcīņā, bet arī jau piekto gadu pēc kārtas piedalījās prestižajā U-16 izlašu turnīrā Turcijā. Šovasar tika aizvadītas deviņas pārbaudes spēles, kurās izcīnītas astoņas uzvaras. Komandai šī gada bilance pārbaudes mačos ir 15 uzvaras un četri zaudējumi.

Latvijas komanda Eiropas U-16 čempionātā startēs formas tērpos ar melnām sēru uzšuvēm, pieminot vasaras sākumā autokatastrofā bojā gājušos izlases kandidātus Kristianu Šefanovski un Kristianu Pūri.