Latvijas U-16 basketbolistes Eiropas čempionāta otrajā spēlē uzvar Serbiju

Latvijas U-16 meiteņu basketbola komanda Itālijas pilsētā Udīnē Eiropas čempionāta otrajā spēlē ar 70:61 (13:14, 11:15, 26:17, 20:15) uzvarēja Serbiju.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē bija Māra Mote, kura guva 17 punktus, 14 punkti Nikolai Ozolai, bet pa 13 punktiem iemeta Aleksa Gulbe un Elizabete Zumenta.

Savukārt pretiniecēm ar 23 punktiem un 17 bumbām zem groziem atzīmējās Jeļena Mitroviča.

Spēles pirmajā ceturtdaļā noritēja aktīva cīņa par vadību, pirmo ceturksni ar 14:13 uzvarot serbietēm. Otrās ceturtdaļas pirmajās četrās minūtēs pretiniecēm izdevās sekmīgi neitralizēt Latvijas meiteņu uzbrukumus, tādējādi latvietes bija iekrājušas astoņu punktu deficītu - 13:21. Pirmā puslaika nogalē Latvijas U-16 basketbolistēm izdevās nedaudz sadeldēt pretinieču pārsvaru, bet trešās ceturtdaļas trešajā minūtē tika panākts izlīdzinājums 31:31.

Turpinājumā jau latvietes pārņēma vadību, trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē rezultāta tablo vēstot 48:41 Latvijas labā. Tiesa, pārsvars tika ātri izlaists un ceturtā ceturkšņa ceturtajā minūtē latvietes atkal nonāca iedzinējos - 52:53. Tomēr Latvijas meitenēm izdevās atgūt izsēto un priekšpēdējā minūtē gūt piecus bezatbildes punktus, kas ļāva panākt 66:60. Pēdējā minūtē latvietes nosargāja pārsvaru un svinēja uzvaru ar 70:61.

Savukārt otrā C apakšgrupas spēlē Čehija ar 79:46 (13:14, 16:8, 22:12, 28:12) pārspēja Baltkrieviju.

LETA jau vēstīja, ka pirmajā spēlē latvietes ar 45:58 piekāpās Čehijai, kamēr Serbija ar 76:92 zaudēja Baltkrievijai, kas būs Latvijas pretiniece noslēdzošajā C apakšgrupas spēlē.

Līdz ar to divas uzvaras izcīnījusi Čehija, pa panākumam ir Latvijai un Baltkrievijai, bet Serbija piedzīvojusi divus zaudējumus.

Šogad Eiropas jaunatnes čempionāti risinās pēc jaunas formulas - pirmajā posmā komandas aizvadīja pa trim spēlēm, bet pēc tam visas spēlēja astotdaļfinālā. Turpinājumā šo maču uzvarētāji cīnīsies par pirmo līdz astoto vietu, bet zaudētāji - par devīto līdz sešpadsmito. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

Astotdaļfinālā Latvijai būs jāspēlē pret kādu no D apakšgrupas komandām - Franciju, Horvātiju, Slovākiju vai Zviedriju.

Latvijas izlases sastāvā iekļautas septiņu basketbola skolu - Cēsu, Daugavpils, Jūrmalas, Liepājas, Saldus, "Rīga"/"Rīdzene" un "Rīga"/TTP - audzēknes.

Treniņi Latvijas U-16 meiteņu komandai notika kopš jūlija sākuma, bet pilnā sastāvā izlase sapulcējās tikai neilgi pirms Eiropas čempionāta. Iepriekš daļā treniņu nepiedalījās meitenes, kuras bija spēlējušas pasaules U-17 čempionātā. Laura Meldere vēl atgūstas pēc slimības, bet Alise Markova tikko atgriezusies no Eiropas U-18 čempionāta. Bijušas tikai trīs pārbaudes spēles Baltijas kausa turnīrā, kurās nepiedalījās Meldere un Markova. Šajās cīņās Latvija pārspēja Igauniju, bet piekāpās Lietuvai un Krievijai.

Šīs Latvijas komandas basketbolistes sezonas gaitā rūdījušās Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā. Sešām spēlētājām šis nebūs pirmais lielais starptautiskais turnīrs, turklāt dažas bija starp izlases līderēm gan pērn Eiropas -U16 čempionātā, gan šogad pasaules U-17 meistarsacīkstēs.

Latvijas U-16 izlases galvenais treneris ir Kaspars Mājenieks, kurš pērn šajā vienībā bija otrais treneris, Eiropas čempionātā palīdzot valstsvienībai izcīnīt piekto vietu. Šis speciālists vairākus gadus palīdzējis Uvim Helmanim darbā ar vīriešu komandu "Liepāja"/"Triobet", paralēli strādājot ar sporta skolas jauniešiem un jaunietēm.

Iepriekšējos divos Eiropas čempionātos Latvijas kadetes izcīnīja piekto vietu, kamēr 2013.gadā tika gūta septītā pozīcija.

Eiropas čempionāts Itālijas pilsētā Udīnē ilgs līdz 14.augustam.