Latvijas sieviešu basketbola izlase pret Horvātiju cieš otro neveiksmi

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība piektdien Ungārijā ar 63:67 spraigā cīņā piekāpās Horvātijai otrajā spēlē Eiropas čempionāta finālturnīra grupā, liecina organizatoru informācija. Grupas turnīra pusceļā Latvijas izlasei ir divi zaudējumi, taču komanda vēl saglabā cerības pacīnīties par iekļūšanu nākamajā kārtā.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 24 punktiem bija Anete Šteinberga, kura izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas, savukārt Anete Jēkabsone-Žogota nodrošināja 18 punktu guvumu. Horvātietēm izcēlās Iva Sliškoviča ar iekrātiem 15 punktiem.

Horvātijas izlase pēdējo ceturtdaļu sāka ar piecu punktu pārsvaru un noturējās vadībā, lai gan spēli aizvadīja ar nepilnu sastāvu pieteikumā. Pēc Zanes Eglītes trīspunktu metiena Latvijas basketbolistes minūti un 16 sekundes pirms cīņas beigām pietuvojās līdz divu punktu deficītam (63:65), tomēr neko vairāk nepanāca.

Ātrā spēlē cīņas pirmajās minūtēs Latvijas izlase nodrošināja 11:4 pārsvaru un punktus pretinieces līdz ceturtdaļas vidum spēja gūt tikai ar soda metieniem. Taču horvātietes uzlaboja darbību zem groza un atbildēja ar 10:0 izrāvienu, kas dienvidniecēm ļāva pārņemt vadību un panākt trīs punktu pārsvaru (14:11).

Lai gan savainojumu dēļ Horvātijas izlases pieteikumā bija tikai 10 spēlētājas, Latvijas izlasei neizdevās to izmantot, un puslaika turpinājumā cīņa izvērtās abpusēji saspringta. Otrās ceturtdaļas sākumā minimāls pārsvars bija horvātietēm (20:19), kuras diezgan lēnā un ilgstoši mazrezultatīvā spēlē spēja nostiprināties vadībā. Lielā mērā pateicoties pārākumam cīņā par atlēkušajām bumbām, Horvātija puslaiku pabeidza ar septiņu punktu vadību (36:29). Latvijas izlasē Šteinberga puslaikā guva 17 no 29 punktiem.

Rezultatīvs latvietēm izdevās otrā puslaika sākums, kad rezultāta starpība sadila, bet trešās ceturtdaļas vidū Jēkabsone-Žogota ar trīspunktu metienu jau pārņēma vadību (39:38). Līdz pēdējam pārtraukumam vadībā pabija abas komandas, taču trešās ceturtdaļas galotnē Horvātijas izlasei izdevās trāpīt divus trīspunktniekus, panākot 48:43. Pēdējā ceturkšņa vidū Horvātija saglabāja ar vadību ar sešiem punktiem (57:51).

Grupas turnīra pēdējās spēlēs Latvijas basketbolistes sestdien tiksies ar Lielbritāniju, bet svētdien dosies laukumā pret Krievijas izlasi. Jau vēstīts, ka finālturnīru Latvijas valstsvienība sāka ar zaudējumu Serbijai (60:76).

Eiropas čempionāta finālturnīrs Ungārijā un Rumānijā ilgs līdz 28.jūnijam. Pirmajā posmā 20 komandas ir sadalītas četrās grupās, no kurām pa trim labākajām izlasēm iekļūs nākamajā grupu kārtā. Pēc otrās grupu kārtas, kur 12 komandas būs sadalītas divās grupās, pa četrām komandām tiks ceturtdaļfinālā.

Eiropas čempiones iegūs ceļazīmi uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet nākamās četras spēcīgākās komandas iegūs tiesības startēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.