Latvijas sieviešu basketbola izlase pieveic ungārietes pārbaudes spēlē

Latvijas izlases basketbolistes svētdien Spānijā ar uzvaru 79:65 pār Ungārijas valstsvienību noslēdza dalību pārbaudes turnīrā, turpinot gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram, liecina rīkotāju informācija.

Spēlē par 3.vietu turnīrā uzvarētājām ar 24 punktiem un savāktām astoņām atlēkušajām bumbām rezultatīvākā bija Elīna Dikeulaku, bet 19 punktus iekrāja Kristīne Vītola, kura izcīnīja deviņas bumbas pie groziem. Ungārietēm rezultativitātes līdere ar 19 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Bernadete Hatara.

Latvijas basketbolistes rezultatīvi aizvadīja pirmās ceturtdaļas beigas un pārtraukumā devās ar četru punktu vadību (16:12). Pirmā puslaika turpinājumā latvietes vēl mazliet pieaudzēja pārsvaru un panāca +9 (36:27), bet trešajā ceturtdaļā pēc trīsarpus minūtēm jau bija priekšā ar 16 punktiem (45:29). Pēdējā ceturkšņa vidū Latvijas izlases pārsvars sasniedza 20 punktus (73:53) un cīņas iznākums bija izšķirts.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē pārbaudes turnīrā Burgosā galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadītās latvietes piekāpās mājiniecei Spānijas izlasei (51:77).

Uz Spāniju devās 12 no 14 Latvijas spēlētājām, kuras iepriekš piedalījās divu nedēļu treniņos. Laura Meldere kluba komandā piedalās Itālijas jauniešu čempionāta finālspēlēs, bet Elizabete Bulāne palika mājās kārtot eksāmenus. Vēl nav zināms, vai izlasē varēs spēlēt izlases kandidātu sarakstā iekļautā amerikāniete Šeja Pedija, kam jāgaida, līdz tiks izlemts jautājums par Latvijas pilsonības piešķiršanu.

Nākamajā pārbaudes spēlē 7.jūnijā "Arēnā Rīga" latvietes spēlēs pret Turciju. Gatavošanās posma turpinājumā Latvijas izlasei no 13. līdz 15.jūnijam pārbaudes turnīrā Prāgā paredzētas spēles pret Čehiju, Ungāriju un Bosnijas/Hercegovinas basketbolistēm. Pēdējās pārbaudes spēles plānotas Rīgā 20.jūnijā pret Ķīnas izlasi un 22.jūnijā pret Slovēniju.

Šovasar Latvijas basketbola valstsvienības kandidātu vidū nav divu potenciālo līderu Anetes Šteinbergas un Kitijas Laksas. Šteinberga nepiedalās personīgu iemeslu dēļ, savukārt Laksa vēl atgūstas pēc smaga savainojuma.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 27.jūnija līdz 7.jūlijam. Divu apakšgrupu spēlēs paredzētas Rīgā, bet pārējās apakšgrupās komandas sacentīsies Serbijā, kur risināsies arī izslēgšanas mači. Čempionātā sešas labākās komandas nopelnīs iespēju piedalīties 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.