Intervija ar Kristīni Vītolu

Pārbaudes spēle basketbolā sievietēm. Latvija - Somija. "Rozā lentīšu spēle"

Pārbaudes spēle basketbolā sievietēm. Latvija - Somija. Spēles momenti

Latvijas sieviešu basketbola izlase pārliecinoši uzvar Somiju

Gatavojoties Pasaules kausa izcīņai, kas jau septembrī notiks Tenerifē, Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien pārliecinoši ar rezultātu 96:46 uzvarēja Somijas valstsvienību, liecina organizatoru informācija. Šī spēle nozīmīga arī ar to, ka ir rozā lentīšu spēle, kas pievērš uzmanību sieviešu krūts vēža profilaksei kā līdzeklim, lai mazinātu saslimstību ar šo Latvijā izplatīto slimību.

Pirms spēles izlases kandidātes aizvadīja nedēļas ilgu treniņnometni, kurai vēl nepievienojās pieredzējušās spēlētājas, kā, piemēram, Gunta Baško.

Šajā uzvarā rezultatīvākā Latvijas izlases rindās bija Kitija Laksa, kuras rēķinā 15 punkti, bet 14 piecienoja Dita Rozenberga. Digna Strautmane pievienoja 11 punktus, bet pa 10 sameta Ieva Krastiņa un Kristīne Vītola, kurai arī desmit atlēkušās bumbas.

Savukārt Somijas ar rezultativitāti izcēlās Sāra Bejedi, sametot 15 punktus.

Spēles sākumā spēle norisinājās līdzvērtīgi, taču drīz vien Mārtiņa Zībarta trenētā Latvijas izlase atrada ķīmiju, sāka vairāk pievērst uzmanību aizsardzībai. Pirmo puslaiku valstsvienība pabeidza ar rezultātu 49:20.

Pēc pirmā puslaika Kitija Laksa LTV7 atzina, ka meitenes ir sagurušas, taču tas nebūs iemesls, lai nebūtu gatavām cīņai otrajā puslaikā. Tomēr viņa atklāja, ka vairāk jādomā par aizsardzību.

Intervija ar Kitiju Laksu

Laksa uzsvēra, ka šī pārbaudes spēle un aizvadītā mininometne ir kā sākums kaut kam lielam. Proti, tā būs pirmā reize, kad Latvijas sieviešu basketbola izlase ņems dalību pasaules čempionātā.

Pieredzējusī izlases spēlētāja Gunta Baško šo spēli vēroja kā skatītāja – viņa izlases nometnei pievienosies augustā. Baško  pauda prieku, ka treneris dod iespēju spēlēt jaunajām meitenēm un neslēpa, ka, ja pati būtu trenere, būtu ļoti grūti izdarīt izvēli, kuru meiteni no izlases kandidātu saraksta atskaitīt.

Intervija ar Guntu Baško

“Esmu ārkārtīgi laimīga, ka man būs iespēja cīnīties par vietu sastāvā, lai piedalītos lieliskā pasākumā,” tā par septembrī gaidāmo pasaules čempionātu Tenerifē izteicās Baško.

Arī otrajā puslaikā Latvijas izlase turpināja dominēt laukumā. Zībarts uz spēles beigām laukumā palaida arī jaunās spēlētājas, kurām šī bija debija izlases rindās.

Pēc spēles Kristīne Vītola atzina, ka pēc aizvadītās nedēļas un šīs spēles meitenes nākotnei varēs paņemt līdzi cīņas sparu.

Šobrīd izlases kandidātēm mazliet ir laiks atpūsties, bet jau jūlijā sāksies individuālie treniņi divas līdz trīs reizes nedēļā, bet pēc tam treniņnometne atsāksies 6. augustā, pastāstīja Vītola.