Latvijas sieviešu basketbola izlase gatavojas spēlei ar Itālijas valstsvienību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvijas sieviešu basketbola izlase 15.jūnija vakarā Olimpiskajā sporta centrā aizvadīs trešo Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēli. Šoreiz pretiniekos Itālija, kura pirms došanās uz Rīgu piedzīvoja negaidītu zaudējumu. Gaidāms, ka itālietes būs īpaši motivētas, tāpēc mūsu dāmām būs strikti jāizpilda treneru izstrādātais plāns.

Latvijas dāmu izlases ikdienas režīms pēc atgriešanās no Igaunijas bija divi treniņi - viens no rīta un viens vakarā, individuālie fizioterapeita apmeklējumi un nākamo pretinieču video analīze. 

Aija Putniņa par gatavošanos spēlei ar Itāliju
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Treneru korpuss paveicis lielu darbu, lai 15.jūnija vakara mačā mūsu izlase demonstrētu labāku sniegumu nekā cīņās pret Portugāli un Igauniju. Lai gan abās spēlēs uzvarējām pārliecinoši, tomēr trenera Ainara Zvirgzdiņa vaigu drūmu darīja spēlētāju darbība abu maču ceturtajās ceturtdaļā. Pie tā tiekot piestrādāts īpaši. Skaidrs, ka ar garo galu šajā komandā viss ir kārtībā, vairāk tiek gaidīts tieši no mazajām spēlētājām.

Liels svars komandā gan uz laukuma dēļiem, gan ārpus tā ir Zanes Tamanes pieredzei, kura šogad atgriezusies izlasē un darbojas izcili. Zane pati gan ir pieticīga un teic, ka komanda ir ļoti jauna un ar lielu potenciālu - tas tikai jāparāda mačos.

Tagad ir ļoti jauna komanda. Ar daudzām meitenēm es nekad nebiju kopā spēlējusi, tikai zināju, ka ir," stāsta Tamane, atzīstot, ka visas meitenes ir spējīgas būt izlases sastāvā. "Mums vienkārši tā atmosfēra komandā ir ļoti laba. Visas ir draudzīgas. Visas atbalsta viena otru. Tas ir pats galvenais."

Treneris Zvirgzdiņš pēc atgriešanās pie izlases stūres uz komandtiltiņa aizvadījis divus mačus. Viņš atzīst, ka atgriežoties izmanto nedaudz citas metodes nekā pirms pieciem gadiem, bet viss tiek darīts tikai viena kopīga mērķa labad.

Visu, kas nepieciešams, lai komanda sasniegtu uzvaru, es daru. Un ja ir nepieciešams būt emocionālākam, esmu emocionālāks. Ja nepieciešams būt maigākam, esmu maigāks. Ir jāsaprot viens -  mašīna strādās, ja visas detaļas būs kārtībā, tāpēc mēs, treneri, esam kā meistari, kas uzrauga visu šo procesu. Atkarībā no tā mēs veidojam mikroklimatu un visu pārējo," norāda treneris.

Itālijas izlase pa ceļam uz Rīgu Portugālē negaidīti zaudēja mājiniecēm, tādējādi sarežģījot savu situāciju turnīra tabulā. Zvirgzdiņš uzskata, ka tas arī mums pirms vizītes Portugālē  liks būt ļoti uzmanīgiem. Tradicionālās ceļojuma grūtības, spēle ļoti vēlu vakarā, karstums...  Būs vajadzīga gan izturība, gan gribasspēks.

Bet, pirms domāt par Portugāli, vispirms šīvakara spēle ar Itāliju. Skaidrs, ka pēc zaudējuma Portugālē itālietes būs ļoti motivētas, agresīvas un enerģiskas, jo viņām vairs nav, kur atkāpties, tā Zvirgzdiņš intervijā portālam basket.lv.

Savukārt valstsvienība saspēles vadītāja, allaž smaidīgā un jautrā Elīna Babkina lietas tver vieglāk un ir gatava šovakar dienvidnieces „saņemt ciet”.

Skaidrības labad jāuzsver, ka televīzijas translācijas vajadzībām šī vakara spēlē pārcelta no 20.15 uz 20.05 vakarā. Tiešraide arī LTV7.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti