Latvijas kadetu izlases basketbolisti pret Lietuvu cieš pirmo zaudējumu

Latvijas U-16 izlases basketbolisti svētdien Ogrē ar 71:79 piekāpās Lietuvai un ar zaudējumu sāka Eiropas kadetu čempionāta otro grupu kārtu, liecina organizatoru informācija. Latvijas kadeti cieta četrās spēlēs pirmo neveiksmi un saglabā cerības uz ceturtdaļfinālu.

Otrajā grupu kārtā, ko Latvijas basketbolisti sāka ar divām uzvarām pūrā, vēl atlikušas spēles pirmdien pret Turciju un otrdien pret Serbiju.

Latvijas izlases līderis Rodions Kurucs cīņā pret lietuviešiem iekrāja 21 punktu, bet Kristers Zoriks guva 16 punktu. Lietuvai 23 punktus nodrošināja Tads Sedekerskis.

Abas komandas pārmaiņus vadībā bija līdz otrās ceturtdaļas sākumam, kad līderu lomā nostiprinājās lietuvieši. Neveiksmīgs mājiniekiem izvērtās trešās ceturtdaļas ievads, kad trijās minūtēs Lietuvas pārsvars sasniedza 16 punktus (49:33). Taču Latvijas kadeti atguvās un līdz pēdējam pārtraukumam rezultāta starpība saruka līdz septiņiem punktiem (53:60). Ar agresīvu spēli mājinieki saglabāja izredzes izglābties, tomēr bija arī pārāk daudz kļūdu, kas liedza to paveikt.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas kadeti uzvarēja Grieķiju (74:67), Horvātiju (84:62) un Bosniju/Hercegovinu (63:55).

Čempionātā piedalās 16 komandas, kas pirmajā posmā bija sadalītas četrās grupās. Otrajā grupu kārtā iekļuva pa trim katras grupas komandām, kas turpina cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās komandas turnīra turpinājumā cīnīsies par vietas saglabāšanu spēcīgāko valstu sabiedrībā. Atpalicēju grupā nonāks arī pa divām vājākajām komandām no otrās kārtas divām grupām.

Otrās grupu kārtas spēles notiek Ogrē un Liepājā, savukārt vājākais četrinieks apļa turnīru izspēlē Rīgā. Čempionāta noslēguma daļā visas spēles risināsies Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā.

Eiropas kadetu čempionātos labākais Latvijas izlases sasniegums ir 5. vieta 1999.gadā.