Latvijas kadeti ar trešo uzvaru pabeidz grupas kārtu U-16 Eiropas čempionātā

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase piektdien Ogrē ar 63:55 pārspēja Bosnijas un Hercegovinas vienaudžus, kas ļāva mājiniekiem ar trim uzvarām trijās spēlēs pabeigt Eiropas kadetu čempionāta pirmo grupu kārtu, liecina organizatoru informācija.

Otro grupu kārtu Latvijas basketbolisti sāks ar divām uzvarām pūrā, kas vairo komandas izredzes kvalificēties ceturtdaļfinālam.

Cīņā pret bosniešiem Artūrs Strautiņš guva 13 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un izdarīja sešas rezultatīvas piespēles. Arī Rodiona Kuruca rēķinā bija 13 punkti, savukārt pretiniekiem rezultatīvākais bija Džanans Musa ar 20 punktiem un 12 izcīnītām bumbām pie groziem.

Gandrīz visu pirmo puslaiku laukuma saimniekiem bija neliels pārsvars, taču turpinājumā izdevās lielāks atrāviens, kas sarežģīja bosniešu izredzes. Pēc minimāla 32:31 pārsvara latvieši trešās ceturtdaļas sākumā guva 10 punktu pēc kārtas un turpinājumā nosargāja uzvaru, lai gan sāncenši spēja rezultāta starpību samazināt.

Otrajā grupu kārtā Latvijas kadetu pretinieki būs Serbijas, Turcijas un Lietuvas jaunie basketbolisti. Pirmajās divās spēlēs Latvijas kadeti uzvarēja Grieķiju (74:67) un Horvātiju (84:62).

Čempionātā piedalās 16 komandas, kas pirmajā posmā sadalītas četrās grupās. Otrajā grupu kārtā iekļūst pa trim katras grupas komandām, kas turpinās cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās komandas turnīra turpinājumā cīnīsies par vietas saglabāšanu spēcīgāko valstu sabiedrībā. Atpalicēju grupā nonāks arī pa divām vājākajām komandām no otrās kārtas grupām.

Otrās grupu kārtas spēles notiks Ogrē un Liepājā, savukārt vājākais četrinieks apļa turnīru izspēlēs Rīgā. Čempionāta noslēguma daļā visas spēles risināsies Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā.

Eiropas kadetu čempionātos labākais Latvijas izlases sasniegums ir 5. vieta 1999.gadā.