Latvijas izlases nākamie pretinieki melnkalnieši uzvar EČ pusfinālisti Maķedoniju

Latvijas izlases nākamie pretinieki Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīrā - Melnkalnes basketbolisti grupu kārtu trešdien Slovēnijā sāka ar uzvaru 81:80 pār Maķedoniju, kas iepriekšējās meistarsacīkstēs tika līdz pusfinālam, informēja organizatori.

Maķedonija bija vadībā gandrīz visu pēdējo ceturtdaļu, un pēdējās minūtes sākumā favorīti vēl bija priekšā ar diviem punktiem (80:78). Tomēr B grupas spēles galotnē Melnkalne nospēlēja pārliecinošāk un tika pie uzvaras. Tairīss Raiss uzvarētājiem bija rezultatīvākais ar 16 punktiem.

D grupas turnīru ar negaidītu uzvaru sāka Somijas izlase, kas ar 61:55 pārspēja Turciju. Otrā spēlē grupā par vieniem no finālturnīra favorītiem uzskatītie grieķi ar 79:51 atstāja zaudētājos Zviedriju.

Spānijas basketbolisti, kas pretendē uz trešo Eiropas čempionu titulu pēc kārtas, C grupā neatstāja cerības horvātiem, gūstot graujošu uzvaru ar 68:40, turklāt pēdējā ceturtdaļā ļaujot pretiniekiem gūt tikai trīs punktus. Otrā spēlē C grupā Gruzija ar 84:67 uzvarēja Polijas izlasi. A grupā pārsteigumu sarūpēja Lielbritānijas izlase, kas ar 75:71 uzveica Izraēlu, bet Ukraina ar minimālu 58:57 pārsvaru pārspēja beļģus.

Dienas pēdējās spēlēs Lietuva B grupā ar 56:63 zaudēja serbiem, A grupā Vācija ar 80:74 sagādāja zaudējumu iepriekšējā Eiropas čempionāta sudraba medaļniekiem francūžiem, bet C grupā mājinieki slovēņi ar divu punktu pārsvaru 62:20 uzveica čehus. Pirms diviem gadiem Eiropas bronzu ieguvusī Krievija ar 69:76 zaudēja itāliešiem.

Jau vēstīts, ka Latvijas valstsvienība B grupā startēja ar uzvaru 86:75 pār Bosniju un Hercegovinu, bet ceturtdien spēlēs pret Melnkalni. Pirmajā grupu kārtā katra komanda aizvadīs piecas spēles cīņā par iekļūšanu otrajā grupu kārtā. Tālāk tiks katras grupas trīs spēcīgākās komandas, lai cīnītos par vietu ceturtdaļfinālā.