Sporta ziņas

Latvijas slidošanas asociācija. Evita Krievāne–Moiseičenko

Sporta ziņas

5 miljoni sportam

Basketbola izlase aizvada pirmo treniņu pēc dīkstāves

Latvijas izlases basketbolisti kopīgus treniņus sāk vieglākā režīmā

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienībai pirmais treniņš pēc koronavīrusa izraisītās dīkstāves galvenā trenera Roberta Štelmahera vadībā pirmdien Rīgā risinājās vieglā režīmā un bez spēlētāju kontakta, lai gan epidemioloģiskie noteikumi no 1.jūnija ļautu aizvadīt arī kontakta treniņus.

Treniņā 12 spēlētāji sadalījās divās grupās. Kamēr vieni darbojās svaru zālē, otri bija basketbola laukumā. Treneris Štelmahers intervijā Latvijas Televīzijai paskaidroja, ka spēlētājiem kontakta treniņiem vispirms nopietnāk jāsagatavojas. Ja uzreiz sāktu kontakta treniņus, tas raisītu spēlētājiem traumu risku. 

Valstsvienības kapteinis Jānis Blūms priecājas par iespēju izlases basketbolistiem trenēties kopā. Viņš uzskata, ka jau agrāk vajadzēja attīstīt sistēmu, kas nodrošina vasarā izlases spēlētājiem zāli, lai katram nav jāmeklē savs stūris, kur darboties. "Ir normāla zāle, kur pieejami treneri, tas arī ir vairākām izlasēm," teica Blūms. "Tas ir ļoti liels pluss un ļoti liels solis uz priekšu, lai mums izaugtu labāki spēlētāji," viņš piebilda.

Latvijas Basketbola savienības vadība spēlētājiem šādus brīvprātīgus treniņus apsolīja nodrošināt līdz pat augustam, kad lielākajai daļai basketbolistu jau būtu jāatgriežas savos klubos. Individuāls darbs vasarā pēdējos gados ir kļuvis par neatņemamu spēlētāju progresa kalvi, bet šāda kopīga izlases kandidātu trenēšanās risinās pirmoreiz.

Basketbolists Aigars Šķēle ir pārliecināts, ka, vairāk pavadot laiku kopā, spēlētāji viens ar otru laukumā labāk aprod un zina, ko no katra var sagaidīt. 

Nākamnedēļ treniņos varētu ierasties arī Jānis Strēlnieks, par kura turpmākajām gaitām klubu līmenī nav skaidras informācijas. Vairāki Krievijas mediji pirmdien vēstīja, ka Maskavas CSKA lauzīs līgumu ar Strēlnieku, savukārt basketbolists pirms nedēļas "Sporta studijai" šādu pieņēmumu nosauca par nepamatotu.

Interesi par iespēju parādīt sevi valstsvienības treneriem pauduši vēl vairāki basketbolisti. Basketbola duna Olimpiskajā centrā būs dzirdama arvien biežāk, jo šeit pat treniņus aizvadīs visas Latvijas jauniešu izlases, kā arī dāmu valstsvienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti