Latvijas basketbolistes astotdaļfinālā spēlēs pret čempionēm serbietēm

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta astotdaļfinālā otrdien tiksies ar pašreizējo čempionvienību Serbiju un cīnīsies par iespēju ceturtdaļfinālā spēlēt pret Spāniju, kļuva zināms grupu kārtas noslēgumā. Gan Latvijas, gan Serbijas izlase trijās spēlēs grupā izcīnīja vienu uzvaru.

Serbijas izlase, kas Eiropas čempionātā uzvarēja 2015.gadā, C grupā otro vietu nodrošināja ar vienīgo uzvaru pret Slovēniju, bet Latvija D grupā ar vienīgo panākumu pret Melnkalni bija trešā. Abas astotdaļfinālistes uzvarēja komandas, kam finālturnīrs beidzās grupas kārtā.

Iepriekšējā Eiropas čempionāta fināliste Francijas izlase C grupā pēdējā spēlē ar 70:63 pārspēja Grieķiju un kā pirmās vietas ieguvēja uzreiz nonāca ceturtdaļfinālā. Grieķija ierindojās trešajā pozīcijā un astotdaļfinālā spēlēs pret Krieviju.

D grupas pēdējā spēlē Krievijas izlase ar 78:54 uzveica Melnkalni, atvirzot Latvijas valstsvienību turnīra tabulā uz 3.vietu. Grupas uzvarētājas beļģietes uzreiz nonāca ceturtdaļfinālā, otro vietu ieņēma Krievija. Latvijas izlase pirmajās spēlēs zaudēja Krievijai un uzvarēja Melnkalnes izlasi. 

Uzreiz vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja arī A un B grupās uzvarējušās Spānija un Turcija. Vēl divos astotdaļfinālos tiksies Ukraina - Slovākija un Ungārija - Itālija. Grupas kārtā čempionāts beidzās gan mājiniecēm čehietēm, gan Slovēnijai un Baltkrievijai.

Grupu uzvarētājas uzreiz spēlēs ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas nonāks izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā, kur visas spēles paredzētas otrdien. Piecas spēcīgākās Eiropas čempionāta dalībnieces iegūs ceļazīmi uz 2018.gada Pasaules kausa izcīņu, un cerības saglabās arī sestās vietas ieguvējas, ja pieciniekā iekļūs rīkotājvalsts Spānija. 

Eiropas čempionāta finālturnīrs ilgs līdz 25.jūnijam. Latvijas izlase pēc lieliskā 2007.gada čempionāta, kad pirmo reizi tika sasniegts pusfināls un iegūta ceturtā vieta, vairs tik augstu nav bijusi. Iepriekšējos divos finālturnīros komandai nebija pa spēkam izkļūt no apakšgrupas.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti