Latvijas izlase ar dominējošu uzvaru pār Ukrainu sāk otro grupu kārtu

Latvijas basketbola izlase trešdien Slovēnijā ar 85:51 pārliecinoši pārspēja Ukrainas valstvienību un tika pie pirmās uzvaras Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra otrajā grupu kārtā, kur komandas cīnās par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Grupu kārtā Latvijai vēl palikušas divas spēles piektdien pret Franciju un svētdien pret Beļģiju.

Uzvarētājiem Kristaps Janičenoks nodrošināja 14 punktus, Riharda Kuksika rēķinā bija 13 punkti, bet Mārtiņš Meiers guva 11 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Latvijas basketbolisti trāpīja 15 trīspunktu metienus, no tālmetienu līnijas realizējot vairāk nekā pusi mēģinājumu.

Jau pirmajā ceturtdaļā strauji audzējot pārsvaru, Latvijas basketbolisti droši nostiprinājās vadībā, kas arvien turpināja pieaugt, līdz puslaika beigās sasniedza 20 punktu (42:22). Pēdējā ceturtdaļā Latvija bija vadībā ar 78:44, un 34 punktu pārsvars saglabājās arī mača izskaņā.

Pirmajā ceturtdaļā Latvijas basketbolisti trāpīja piecus no 11 trīspunktu metieniem un dominēja pār pretiniekiem, līdz pārtraukumam nodrošinot vadību ar 13 punktiem (24:11). Otrās ceturtdaļas vidū trīs tālmetienus pēc kārtas trāpīja Janičenoks, tiesa, trešajā metienā viņš uzkāpa uz līnijas, kas tādēļ deva divus punktus, taču rezultāts sasniedza 38:19. Ukrainas izlasei tika liegtas brīvas metienu iespējas, un Latvijas sāncenši nespēja izrādīt līdzvērtīgu pretestību.

Arī otrajā puslaikā Latvijas izlase turpināja uzbrukt ar augstu metienu precizitātes rādītāju, neatstājot ukraiņiem izredzes mainīt ko sev par labu. Trešo ceturtdaļu ar trīspunktu metienu noslēdza Jānis Strēlnieks un panāca 65:32. Atlikušajā laikā Latvijas sastāvā laukumā tika arī Jānis Bērziņš, un abas komandas aizvadīja cīņu līdz galam, apzinoties, ka uzvarētājs jau ir noteikts.

Dienas pārējās spēlēs E grupā Serbijas izlase ar 76:69 pārspēja Beļģiju, bet Lietuva ar 76:62 pieveica pašreizējos vicečempionus francūžus.

Otrās kārtas grupā četras no sešām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Otro posmu Latvija sāka bez punktiem, jo no pirmās grupu kārtas mantoja zaudējumus Serbijai un Lietuvai.

Izslēgšanas spēlēs iekļūs čempionāta astoņas spēcīgākās komandas, kas līdz 22.septembrim Slovēnijas galvaspilsētā noteiks medaļu ieguvējus un sadalīs sešas ceļazīmes uz 2014. gada Pasaules kausa izcīņu, kur vieta kā rīkotājiem jau ir garantēta pēdējo divu Eiropas čempionātu uzvarētājiem spāņiem.