Latvijas - Igaunijas līgā «TTT Rīga» tiek pie zelta, bet «Vega1»/«Liepāja» pie bronzas godalgām

"TTT Rīga" basketbolistes svētdien, kļuva par trīskārtējām Latvijas-Igaunijas līgas čempionēm, finālā Tallinā apspēlējot "Catz Lappeenranta" ar rezultātu 68:43, liecina Latvijas Basketbola savienības informācija.

Jau pirmās ceturtdaļas vidū TTT basketbolistes veica pamatīgu izrāvienu, panākot astoņu punktu pārsvaru. Bet otrās ceturtdaļas vidū rīdzinieču pārsvars jau bija 14 punkti. Taču, noslēdzoties pirmajam puslaikam, TTT pārsvars saruka jau līdz plus desmit.

Kristena Mena trešās ceturtdaļas sākumā guva sešus punktus pēc kārtas, trāpot no visām pozīcijām un piespiežot “Catz” galvenajam trenerim Mikam Hākanam pieprasīt minūtes pārtraukumu – 44:28. Pretinieču uzbrucējas sāka agresīvāk cīnīties zem groziem un izcīnīja vairāk atlēkušo bumbu uzbrukumā.

Divdesmit astotajā minūtē “Catz” pietuvojās deviņu punktu attālumā (46:37), bet TTT neveiksmīgo sēriju ar pustālo metienu pārtrauca Ieva Kūlīte – 48:37. Minūti vēlāk Mena piemānīja “Catz” aizsardzes, nogādājot bumbu groza apakšā, taču Kūlītes metiens sasniedza mērķi jau pēc uzbrukuma laika beigām. Pretinieces savas iespējas izmantoja – 48:41.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā Anda Eibele atspēlēja bumbu Ievai Kūlītei, kura iemeta tālu divpunktu metienu. Nākamajā uzbrukumā līdz groza apakšai izlauzās Liene Priede, atjaunojot divciparu pārsvaru – 52:41. TTT nosargāja savu grozu piecās aizsardzībās pēc kārtas, taču ātri sapelnīja komandas piezīmju normu.

Trīsdesmit ceturtajā minūtē Mena iespēlēja bumbu Kūlītei, kura guva divus punktus ar sodu – 55:41. Eibele uzreiz piespieda Šlotu šķirties no bumbas, taču pie vēl viena guvuma tikt neizdevās. Krastiņa un Kūlīte pievienoja pa diviem punktiem katra, četras minūtes pirms pamatlaika beigām panākot plus astoņpadsmit – 59:41. Pusotru minūti vēlāk Mena pievienoja tālmetienu – 62:41.

Rezultatīvākā TTT komandas rindās ar 18 punktiem bija Mena.

Arī Latvijas komanda “Vega 1”/ “Liepāja” svētdien ar rezultātu 78:71 (22:22, 17:17, 18:10, 21:22) izcīnīja uzvaru pār Igaunijas čempionvienību “1182 Tallinn”, izcīnot šajā čempionātā bronzas godalgu.

Spēle bija spraiga, un pirmajā puslaikā cīņa ritēja punkts punktā. Piecpadsmitās minūtes beigās, kad rezultāts bija 30:35 Igaunijas čempionu labā, Marita Māringa uzbrukuma laikā ar augumu uztriecās Ditai Rozenbergai. Pašaizliedzīgā uzbrucēja tam nebija sagatavojusies, saņēma spēcīgu triecienu vēdera apvidū un vairāk nekā 20 minūtes nevarēja atgriezties laukumā. Taču liepājnieces saņēmās un puslaika beigās izlīdzināja rezultātu. Pēc pārtraukuma Rozenberga atgriezās laukumā.

Trešajā spēles ceturtdaļā liepājnieces bija pārākas, panākot jau astoņu punktu pārsvaru. Savukārt izšķirošās ceturtdaļas ievadā Tallinas garā spēlētāja Annika Kostera cieta sadursmē ar Rozenbergu, savainoja ceļgalu un bija spiesta atstāt laukumu. Liepājas rindās spēle priekšlaicīgi beidzās Daigai Līnei, kura saņēma piekto piezīmi, savukārt viņas partneres turpināja rezultatīvi mest no perimetra. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām liepājnieces bija realizējušas 10 no 23 tālmetieniem, kamēr igaunietes trāpīja trīs no astoņiem mēģinājumiem – 65:53. Ceturtā ceturtdaļa nevedās tik labi, taču uzvaras lauri liepājniecēm.

Rezultatīvākās Liepājas komandas rindās bija Ilze Jākobsone ar 20 punktiem, bet pa 15 punktiem Kristīnas Petermanes un Ditas Rozenbergas kontā. Savukārt starp Igaunijas spēlētājām rezultatīvākā bija Pirgita Pī, kura sameta 24 punktus.