Latvijas-Igaunijas basketbola līgā uzvarētāju noteiks 6 komandu finālturnīrā Rīgā

Latvijas–Igaunijas basketbola līgā uzvarētājus noteiks aprīlī sešu komandu finālturnīrā Rīgā, piedaloties pa trim spēcīgākajiem katras valsts klubiem pēc regulārās sezonas rezultātiem, trešdien informēja Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Pandēmijas radīto draudu dēļ Latvijas un Igaunijas komandas pamatturnīrā savā starpā netiksies. Katras valsts trīs komandas dalībai finālturnīrā noteiks pašmāju klubu konkurencē.

Finālturnīrs risināsies no 8. līdz 11. aprīlim, abu valstu visspēcīgākajām komandām cīņā iesaistoties pusfinālā. Savukārt ceturtdaļfinālā klubu starpvalstu spēlēs spēkiem mērosies otro un trešo vietu ieguvēji. Ceturtdaļfinālu zaudētājiem finālturnīrs būs beidzies.

Pusfinālu uzvarētāji 11. aprīlī tiksies finālā, savukārt zaudētāji noskaidros 3. vietas ieguvējus.

Latvijā labākās izredzes uz dalību finālturnīrā ir "VEF Rīgai" (18 uzvaras un 2 zaudējumi), BK “Ogre” (12-6) un BK “Ventspils” (12-6), bet tālākās pozīcijās ir BK “Liepāja” (8-10), “Valmiera Glass/ViA” (5-14) un “Latvijas Universitāte" (2-19).

Latvijas basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks paskaidroja, ka līdz aprīļa sākumam Latvijā paredzēts izspēlēt piecus apļus, nosakot trīs finālturnīra dalībniekus. Viņš gan atzina, ka epidemioloģiskā situācija sezonā ne reizi vien jau ir piespiedusi koriģēt plānus, tādēļ nevar izslēgt iespēju, ka finālturnīra dalībniekus varētu noteikt pēc četru apļu rezultātiem.

"Finālturnīru rīkosim, ievērojot visstingrākos drošības pasākumus. Ceru, ka pandēmija šos plānus neizjauks,” LBS citēja Janičenoku.

Igaunijā vietu sadalījumu grupā noteiks pēc komandu uzvarēto spēļu procenta.